آمریکا به دنبال نابودی داعش نیست

Soyofiتحلیل‌گر الاهرام: آمریکا به دنبال نابودی داعش نیست و به دلیل منافع اقتصادی همواره از جنگ در منطقه استقبال می‌کند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان به نقل از مهر «احمد السیوفی» تحلیلگر موسسه الاهرام مصر در گفتگویی با این خبرگزاری در پاسخ به این سوال که داعش چه گروهی است و به دنبال چه اهدافی است چنین گفت: داعش یک شرکت تجاری است و از توافق آمریکا با برخی کشورهای منطقه با اهدافی خاص تشکیل شده است. یکی از این اهداف جلوگیری از گسترش مذهب تشیع در منطقه و هدف دیگر فراهم کردن مقدمات حضور دائم آمریکا در منطقه است. از دیگر اهداف تشکیل گروه‌هایی همچون داعش می‌توان کسب سودهای فراوان از طریق فروش سلاح به گروه‌های مسلح و کشورهای منطقه را نام برد.

السیوفی در این رابطه افزود: «ریچارد هاس» نویسنده آمریکایی معتقد است اقتصاد آمریکا یک اقتصاد جنگی است و تنها در سایه جنگ‌ها رشد می‌کند. بنابراین اگر جنگ‌ها و بحران‌ها متوقف شود آمریکایی‌ها در جستجوی جنگ جدیدی خواهند بود و از طریق فروش سلاح در این شرایط سود فراوانی به دست می‌آورند.

وی همچنین گفت: ریچارد هاوس در مقاله‌ای عنوان کرده است که آمریکا در ۱۶۷ جنگ در دنیا طی صد سال اخیر مشارکت داشته است و این مشارکت یا به صورت مستقیم یا غیر مستقیم و یا از طریق حمایت لجستیک بوده است. بنابراین ایجاد گروهی مثل داعش همچون تولید القاعده و طالبان بوده است و همه این گروه‌ها به یک شکل عمل می‌کنند. آمریکا خواهان از بین رفتن چنین گروه‌هایی نیست بلکه با تشکیل این گروه‌ها به دنبال ایجاد رعب و وحشت در کشورهای منطقه است. واشنگتن خواهان از بین بردن داعش نیست و ائتلاف مقابله با داعش که به رهبری آمریکا تشکیل شده است هدفش نابودی داعش نیست و این کشور در صورتی که بخواهد می‌تواند در عرض یک ساعت آن را از بین ببرد.  داعش با سیطره بر برخی مناطق عراق و سوریه گمان می‌کند می‌تواند خلافت اسلامی تشکیل دهد اما این گروه در وهم و خیال به سر می‌برد و این مسئله با قدرت داعش هم‌خوانی ندارد.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10143058&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان