آرمان واهی (30)

بررسی عملکرد سازمان مجاهدین خلق (منافقین)

Dozd

2 ) حمایت آمریکا از منافقین در برابر اخراج

پس از به وجود آمدن این شرایط ، آمریکا که اوضاع را برای منافقین در عراق بحرانی دید برای حفظ بقایای این گروهک در عراق به تکاپو افتاد . بدین صورت که هم زمان با تصمیم شورای حکومتی عراق مبنی بر اخراج منافقین تعدادی از نمایندگان کنگره و سناتورهای مجلس آمریکا در نامه ای به رئیس جمهور این کشور ، مجاهدین را یک سپر بسیار مؤثر در مقابل گسترش بنیادگرایی در منطقه و عراق ارزیابی نمود!

منافقین نیز در این شرایط دوباره اقدامات تبلیغی خود را برای مظلوم نمایی و محکومیت جمهوری اسلامی شدت بخشید ، آنان با نامه نگاری به مسئولان آمریکایی ، صلیب سرخ و کمیساریای عالی پناهندگان در کشورهای آمریکایی و اروپایی و همچنین ارسال هدایا و کارت های تبریک سال نو میلادی برای شخصیت های با نفوذ سیاسی در اروپا و آمریکا سعی در جلب نظر آنان برای حمایت و تأیید حضور خود در عراق داشتند .

همچنین هواداران منافقین با حضور در برابر سفارتخانه های آمریکا در اروپا و تحصن ، خواستار عدم خروج منافقین از عراق بودند . این حرکات منافقین از قبل و توسط حامیان آمریکایی و اروپایی آنها تنظیم شده بود تا در برابر تصمیم به اخراج آنها از سوی شورای حکومتی عراق بتوانند به بهانه حمایت مردمی و لزوم حفظ سازمان حداقل برای مدتی دیگر در عراق ، و بیان سودمند بودن سازمان منافقین در برابر حمله احتمالی ایران و همچنین اطلاعاتی که منافقین به دروغ درباره اوضاع سیاسی _ نظامی ایران می دادند ، این سازمان جهنمی را در عراق سر پا نگاه دارند .

سازمان منافقین نیز در مقابل، یک بار دیگر برای ابراز خوش خدمتی به اربابان غربی و کارآمد نشان دادن خود ، دوباره ادعاها و اتهامات واهی سال های گذشته را از سر گرفت و با تبلیغات فراوان سعی کرد جمهوری اسلامی ایران را در نزد افکار عمومی جهانیان ، منفی جلوه دهد .

نقص حقوق بشر در ایران و تلاش ایران برای دستیابی به سلاح های هسته ای و کشتار جمعی دو موضوعی بود که همیشه منافقین بر آن تأکید کرده و در برابر ایران روی آن مانور می دادند . منافقین این موضوعات و مسئله تبدیل شدن ایران به عنوان یک تهدید برای منطقه و همچنین قاره اروپا را برای مردم اروپا و آمریکا بسیار جالب یافته بودند .

سازمان منافقین با تغذیه غیر مستقیم توسط برخی محافل صهیونیستی و استکباری اروپا و آمریکا این مطلب را به منظور محکومیت و ایجاد محدودیت برای ایران بازگو می کردند تا در این صورت به واسطه خوش خدمتی مدتی بیشتر به حیات ننگین خود در عراق ادامه دهند .

در حالی که این مسائل همه توطئه آمریکا و محافل صهیونیستی بود که اخبار و اطلاعات نادرستی در مورد ایران را به آنها می دادند تا به واسطه عنوان شدن آنها از جانب یک گروه به اصطلاح اپوزیسیون ایرانی ، این اخبار را قابل توجه و پیگیری دانسته و بهانه ای برای محکومیت ایران در مجامع بین المللی پیدا کنند .

اما دیگر اینگونه مسائل تکراری و از طرف دیگر ماهیت تروریستی این سازمان برای همه کشورها شناخته شده بود و دیگر نمی توانست آن کارایی سابق را از خود نشان دهد . با این حال آمریکا و چند کشور دیگر که ماهیت ضد ایرانی و مخالفت با اسلام را بارها از خود نشان داده بودند با استناد به اینگونه سخنان منافقین ، که پرداخته شده خود آنان بود ، علیه جمهوری اسلامی ایران موضع گرفتند .

3) تبلیغات علیه انتخابات مجلس هفتم و مسائل داخلی ایران

سازمان منافقین در این زمان علاوه بر مسائل فوق با پیگیری دقیق جریانات ایران به سوء استفاده از وقایع و حوادث پیش آمده در کشور که در بعضی موارد حساسیت هایی را در بین گروه ها و جناح های سیاسی کشور در پی داشت ، پرداختند .

از جمله این مسائل رد صلاحیت ها در انتخابات مجلس هفتم بود که سازمان منافقین با بزرگ نمایی آن را به عنوان یک بحران برای نظام جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده و در سطح اروپا و آمریکا بدین بهانه به برگزاری راهپیمایی و میتینگ های سیاسی با تعداد اندکی از هواداران خود اقدام کردند .

در واقع منافقین که در این زمان بسیار مستأصل و درمانده شده بودند از هر مسئله و اتفاقی سعی در بهره برداری سیاسی به نفع خود داشتند . نمونه آن زلزله شهرستان بم در اوایل دی ماه سال 1382 بود که با توجه به حجم تخریب و آسیب های فراوان به جا مانده از این زلزله طبیعی بود که کار امداد رسانی به زلزله زدگان در روزهای نخست با کندی پیش رود ، هر چند مسئولین و مردم تمام تلاش خود را در این ارتباط انجام می دادند ، اما شدت تخریب به قدری بود که پیشرفت کار نماد چندانی نداشت.

در چنین شرایطی منافقین با سوء استفاده از ابراز احساسات مردم جهان نسبت به این فاجعه ، با ترتیب دادن مراسم راهپیمایی و تجمع به سخنرانی علیه جمهوری اسلامی ایران پرداخته و با اطلاعات دروغ در مورد میزان تلفات و خسارات ، آن را به نارسایی دستگاه های دولتی در کمک رسانی به زلزله زدگان دانستند . همچنین بدین بهانه میلیون ها دلار پول به نفع خود از سازمان های غیر دولتی و کمک های مردمی در خارج از کشور جمع آوری کردند .

بدین گونه منافقین با فعالیت های تبلیغی و نادرست خود علیه جمهوری اسلامی ایران و در سایه حمایت آمریکا توانستند توجیهی برای ادامه حضور در عراق هر چند به مدت اندک بیابند ، آمریکا علیرغم تصمیم شورای حکومت انتقالی عراق مبنی بر اخراج منافقین از عراق ، از آنان حمایت کرد و عنوان نمود که تا پیدا شدن محلی مناسب برای استقرار آنان ، منافقین در عراق خواهند ماند و هم زمان تلاش های دیپلماتیک وسیعی را برای اسکان منافقین در یکی از کشورهای تابع خود آغاز کرد.

در اروپا نیز علیرغم خودنمایی و تظاهرات های محدود منافقین ، آنان نتوانستند جایی برای اقامت و فعالیت های سیاسی خود در این کشورها بیابند ، ضمن این که در همین زمان بر اساس شواهد اوضاع اجتماعی و اقتصادی بسیاری از اعضای رده پایین بسیار اسفناک گزارش شده بود .

در قبال این تحولات ، دولت جمهوری اسلامی ایران ضمن استقبال از تصمیم شورای حکومت انتقالی عراق برای اخراج منافقین برای چندمین بار اعلام کرد که با اعضای رده پایین که خود را تسلیم کنند با ملاطفت برخورد خواهد کرد . این امر خود در از هم پاشیدگی بیشتر سازمان و توجه بعضی از افراد سازمان به سوی ایران بسیار مثمر ثمر بود .

اقدامات دیگری همچون برنامه های ارشادی برای خانواده های منافقین و راهنمایی آنان برای تشویق اعضای خانواده خود در بازگشت به ایران ، اجازه ملاقات خانواده منافقین با بستگان خود در عراق و پخش برنامه های رادیویی و اخبار برای اعضای منافقین در عراق از سوی جمهوری اسلامی ایران نیز تأثیر بسزایی در تغییر نگرش بسیاری از فریب خوردگان منافق نسبت به اوضاع داخلی ایران داشت و باعث بازگشت تعدادی از آنان به وطن اسلامی شد ، این شیوه همچنین بسیاری از توطئه های منافقین و اربابان غربی آنها را نقش بر آب نمود .

با این حال منافقین همچنان در مزدوری آمریکا باقی ماندند تا به یاری این کشور بتوانند حیات مجدد خود را باز یابند ، بنا به گفته یکی از معاونین وزارت خارجه کشور ، آنان در تلاشند که اعضای خود را به یکی از کشورهای آمریکای لاتین منتقل کرده و سران منافق نیز در فلسطین اشغالی تحت حمایت اسرائیل اقامت کنند .

سرنوشت ذلت بار منافقین آنها را اکنون به جایی می رساند که زمانی داعیه مبارزه علیه آن را (اسرائیل) داشتند و همراه به گروه های مبارز فلسطینی برای آن آموزش می دیدند . اما معنای تحول ایدئولوژیک مسعود رجوی اینک هرگونه رذالتی را برای مبارزه با فرزندان ایران اسلامی توجیه می کرد .

شاید در دنیای معاصر هیچ گروهی همانند منافقین یافت نشود که برای زنده ماندن به هر قیمت ممکن ، حاضر شده باشد تا این اندازه به خفت ، خواری ، حقارت ، خیانت ، جنایت ، خود فروشی ، جاسوسی و غیره متوسل شود .

منافقین در سال های پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و حتی در سال های اولیه پس از پیروزی انقلاب ، خود را یک گروه ضد امپریالیستی معرفی می کردند که گویا تضاد جدی با آمریکا دارند ، لکن امروزه عناصر وابسته به منافقین در کریدورهای کنگره و پنتاگون و سیا به مسابقه پرداخته اند تا بلکه از طریق لابی کردن با مقامات واشنگتن به فرصت های تازه ای برای ادامه حیات پر از ننگ و نفرت خود دست پیدا کنند .


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
https://www.habilian.ir/fa/index.php?option=com_komento&controller=captcha&captcha-id=10626101&tmpl=component
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

جدیدترین مطالب

نقد رفتار دوگانه غرب در قبال حقوق بشر در گفت‌و‌گوی وطن امروز با فؤاد ایزدی، ابراهیم عزیزی و رضا صدر‌الحسینی

شرم حقوق بشر در پاریس

سیدرضا الغرابی، خبرگزاری ایرنا

سخنرانی‌های نشست سالانه منافقین هدایت‌شده است

سید رضا قزوینی غرابی - سرمقاله روزنامه خراسان

تروریست های نمایشی و سیاستمداران اجاره ای

در تماس تلفنی ظریف با نماینده عالی سیاست خارجی اتحادیه اروپا

اعتراض شدید به حضور نخست‌وزیر اسلوونی در گردهمایی منافقین

مهر 1359
شنبه 1 شنبه 2 شنبه 3 شنبه 4 شنبه 5 شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان