برپایی نمایشگاه آشنایی با انجمن منحرف حجتیه در مسجد جامع ساختمان مشهد


به همت بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترورکشور) نمایشگاه آشنایی با انجمن منحرف حجتیه در مسجد جامع ساختمان مشهد مقدس برگزارگردید.

به گزارش خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترورکشور) در این نمایشگاه موضوعات زمینه‌های شکل گیری انجمن حجتیه، انحرافات فکری و اعتقادی سران انجمن از بدو تاسیس، ارتباطات گسترده این فرقه با ساواک، اسناد مالی انجمن حجتیه، روش‌های تبلیغ انجمن در محیط‌های مختلف، طریقه جذب نیرو در انجمن حجتیه، معرفی سایت‌ها و شبکه‌های ماهواره‌ای که درخدمت اهداف انجمن تاسیس شده و هم اکنون به فعالیت می پردازند از تابلوهایی بود که به نمایش درآمد.

در این نمایشگاه حجت الاسلام و المسلمین حاج آقای امینی‌نیا در مورد انحرافات فکری و اعتقادی اعضای انجمن منحرف حجتیه به ایراد سخنرانی پرداخت.

امینی‌نیا عنوان کرد پایه‌گذار انجمن حجتیه شیخ محمود حلبی بود که الان از دنیا رفته است. این شخص به عنوان یک عالم دینی و یک منبری تقریبا موفق با نگرش ضد فلسفه می‌آید و همت خود را بر انجمن حجتیه قرار می‌دهد که ظهور و بروز و تشکیلات آن‌ها حدود سال 49، 50 و 51 بود.

امینی‌نیا افزود شيخ محمود حلبي افرادی را دور هم جمع كرد و آنها تشکیلاتی ایجاد کردند و اساسنامه‌ای ‌نوشتند که هدف اصلی آن مقابله با بهائیت و نجات جوانان و متدینین از بهایی شدن بود.

وی اظهار داشت یکی از اصول این مجموعه عدم دخالت در امور سیاسی است و شرط ورود به انجمن این بود که فرد به سیاستمداران و حاکمیت کاری نداشته باشد. بنابراین، وجه همت آن‌ها مقابله با بهائیت بود اما راجع به هویدا که متهم به بهائیت و فرخ‌رو پارسا که بهایی بود نباید در انجمن صحبتی مي‌شد.

وی همچنین گفت هدف انجمن قبل از انقلاب اين بود که روحيه انقلابي را از مردم بگیرند، اما پس از انقلاب در لایه‌های حکومت و دولت وارد شدند تا اين روحيه انقلابي را از مدیریت و حاکمیت بگیرند تا ديگر در خدمت بیان امام نباشند و رفتار مردم به گونه‌اي باشد كه منجر به صدور انقلاب نشود.

وی ادامه داد می‌خواستند مردم را طوري بار بیاورند که بگویند عیسی به دین خود، موسی به دین خود. ما را چه به مردم دنیا، ما را چه به مستضعفین و ناتوان‌های موجود در عالم، چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است و از این قبیل حرف‌ها.

امینی نیا گفت حضرت امام اولین کسی بودند که متوجه این نفوذ شدند، چون ايشان فریادگر بیداری اسلامی و صدور انقلاب بودند. امام می‌دید بدنه حاکمیت از همراهی این افراد رنج می‌برد؛ رصدها نشان داد که نفوذ انجمن حجتیه‌های این گونه‌ای باعث این رنج شده است، لذا حضرت امام آن فریاد را زد و تقریبا لایه‌های شناخته شده آنها پاکسازی شدند، اما به هر تقدیر به دلیل پیچیدگی‌هایی که دارند در لایه‌های متفاوتی باقی ماندند که امروز هم باید نسبت به این‌ها هوشیار بود.

وی در پایان افزود اختلاف اصلی اعتقادی انجمن حجتیه با دیدگاه حاکم در جمهوی‌اسلامی ایران، آنست که آنها معتقد به تلاش برای تشکیل حکومتی اسلامی تا پیش از ظهور مهدی نیستند. من معتقدم به واسطهٔ ارتباط با برخی مراجع توانستند در نهادهای حکومتی چون جامعهٔ مدرسین حوزهٔ علمیهٔ قم، شورای نگهبان و مجلس خبرگان رهبری نفوذ نمایند.

کتاب و بولتن و تولیدات نرم افزاری و چند‌رسانه‌ای بنیاد هابیلیان درباره انجمن منحرف حجتیه، پاسخگویی توسط کارشناسان بنیاد هابیلیان به سوالات بازدیدکنندگان درباره پوسترهای نمایشگاه از دیگر جنبه های این نمایشگاه بود که با استقبال گسترده مردم مواجه شد.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
17
تاریخ : 1359/11/17
24
تاریخ : 1359/11/24
25
تاریخ : 1359/11/25
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان