مروری بر استراتژی‌های ماه‌های اخیر منافقین

بروز برخی از اعتراضات صنفی، اقتصادی و منطقه‌ای سبب شده تا سازمان تروریستی مجاهدین خلق دچار این توهم بشود که  می‌تواند از این شرایط برای پیگیری اقدامات خود علیه جمهوری اسلامی بهره‌برداری کند. براین‌اساس این سازمان برای تحقق این هدف استراتژی‌های زیر را در پیش‌گرفته است:

 

امنیتی کردن مطالبات: همواره دولت‌های مختلف با مطالبات اقشار و گروه‌های گوناگونی مواجه هستند که بعضاً پاسخگویی به همه آن‌ها به دلیل کمبود منابع به‌خصوص در زمان‌هایی که منابع مالی محدود می‌شود و یا اقتصاد دچار رکود است، دشوار می‌شود. ضمن اینکه در مواردی پاسخگویی به نیاز هر گروهی سبب اعتراض گروه دیگری می‌شود. در اینجا دولت‌ها بر اساس اولویت‌های کشور سعی می‌کنند، آنچه را که بهترین سیاست تصور می‌کنند،  اتخاذ کنند. به‌عنوان‌مثال فرانسه در چند وقت اخیر برای تحریک رشد اقتصادی درصدد برآمد تا قانون کار را اصلاح کند اما همین مسئله سبب ایجاد موج اعتراضات کارگری شد. در ایران نیز هرکدام از اقشار و صنوف مختلف مطالبات داشته و خواهان پاسخگویی به آن‌ها هستند. این اعتراضان بسته به درجه اهمیت و فوریت آن از روش‌های مختلفی مانند مراجعه به مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس پیگیری می‌شود. در برخی مواقع ممکن است شدت اهمیت این مسئله سبب ایجاد تجمع‌هایی در یک منطقه برای انتقال آن به مسئولان بشود. به‌عنوان‌مثال یک منطقه خواهان تسریع در لوله‌کشی گاز در آستانه فصل سرد بشود و یا بخشی از اصناف نسبت به مالیات خود اعتراضاتی داشته باشند.

 

در چنین مواقعی گروهک منافقین سعی می‌کند تا با ایجاد جنگ روانی در شبکه‌های خود و همچنین انجام اقدامات خرابکارانه و حضور در این تجمع‌ها و تحریک جمعیت به‌سوی شعارهای ساختارشکنانه مطالبات مردم را از حالت صنفی و منطقه‌ای خارج و رنگ و بوی امنیتی به آن‌ها بدهد. سازمان در چنین مواقعی با خرابکاری‌ها و ضربه به تأسیسات عمومی هزینه‌های مردم را افزایش می‌دهد. همچنین زمانی نیز که با این اقدامات آن‌ها برخورد می‌شود، با ایجاد جنگ روانی این مسئله را سرکوب مطالبات مردم جلوه می‌دهد. بااین‌حال اتخاذ سیاست توجه به مطالبات مردم توسط مسئولان باوجود رصد اقدامات تروریستی منافقین سبب شده تا آن‌ها در تحقق این هدف خود ناکام بمانند.

 

ناکارآمد جلوه دادن نظام:  معمولاً در همه جوامع شکاف‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی وجود دارد. در مواقع عادی برخی از این شکاف‌ها غیرفعال بوده و حل آن‌ها در یک فرآیند آرام و کارشناسی صورت می‌گیرد. بااین‌حال بروز برخی از مسائل مانند حوادث طبیعی و اتفاقات ناگهانی سبب می‌شود تا یک‌باره چند شکاف هم‌زمان فعال و مشکلاتی را ایجاد کنند. البته این مسئله ممکن است بعضاً ناشی از تأخیر در تصمیم‌گیری و حل مشکلات صنفی و منطقه‌ای داشته باشد. در چنین مواقعی مسئولان همه کشورها سعی می‌کنند تا با اتخاذ تصمیم‌های مناسب حل این مشکلات را از طریق چارچوب‌های قانونی میسر کنند. به‌عنوان‌مثال 12 سال پیش زمانی که طوفان کاترینا در آمریکا ایجاد شد این مسئله ابتدا خود را به‌صورت خسارت بر زیرساخت‌های اقتصادی شهر نیواورلئان نشان داد. اما همین مسئله شکاف‌های اجتماعی این شهر را فعال کرد. همچنین مسئولان وقت این شهر به دلیل بی‌توجهی به بازسازی زیرساخت‌ها در سال‌های گذشته موردنقد قرارگرفته و حتی بحث فساد اداری در این شهر نیز مطرح شد. بااین‌حال مسئولان این شهر سعی کردند که از طریق مختلف اعتراضات مردمی را پاسخ دهند.

 

ایران نیز مانند همه کشورها با مسائل و حوادث طبیعی و یا بروز اتفاقاتی ناشی از حل دیرهنگام مشکلات مواجه می‌شود که حل آن‌ها نیازمند تصمیم‌گیری‌های فوری و کوتاه‌مدت برای مهار بحران است. بااین‌حال سازمان منافقین تلاش می‌کند تا از بروز هرکدام از این حوادث و مسائل  سوءاستفاده کرده و بروز این مشکلات را ناشی از ناکارآمد نظام جلوه دهد. سازمان منافقین در چنین مواقعی سعی می‌کند شکاف‌های اجتماعی فعال‌شده را تحریک و آن‌ها را به مشکل امنیتی تبدیل کرده و هم‌زمان اصل بروز چنین مشکلاتی را  به‌عنوان ناکارآمدی نظام جلوه دهد تا از این رهگذر از آب گل‌آلود ماهی بگیرد. بااین‌حال نوع نگاه مسئولان به این مشکلات و دوری از احساساتی عمل کردن به دلیل جنگ روانی منافقین سبب می‌شود تا پاسخگویی به چنین مسائلی از طریق کانال‌های قانونی میسر شود. ضمن اینکه پاسخ مناسب به این مسائل می‌تواند به افزایش کارآمد نظام منجر شود.

 

براین اساس نگاهی به روش‌های سازمان منافقین در چند وقت اخیر نشان می‌دهد که آن‌ها درصدد هستند تا مطالبات مردم را از حالت صنفی و اجتماعی تبدیل به مسائل امنیتی کنند تا از این طریق نشان دهند کشور در شرایط بحرانی است. منافقین با این کار قصد خوش‌خدمتی به اربابان خارجی خود را دارند تا از این طریق آن‌ها بتوانند به ایران فشار بیاورند. همچنین منافقین بروز مشکلات اقتصادی و منطقه‌ای و بحران‌های طبیعی را نیز بهانه‌ای برای ناکارآمد نشان دادن نظام می‌کنند. بااین‌حال نوع برخورد نظام با این مطالبات تاکنون سبب شکست استراتژی منافقین شده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

بنیاد هابیلیان

جانباز زهرا نوربخش

به‌مناسبت شهادت سردار نورعلی شوشتری و رجبعلی محمدزاده

خاطراتی از سردار شهید نورعلی شوشتری

بازنشر گفت‌وگوی هابیلیان با مادر شهید لیلا نوربخش به‌مناسبت سالروز شهادتش

منافقین لیلای دوساله را در آتش کینه خود سوزاندند

قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه اعلام کرد

ردپای عوامل نفوذی در ربودن مرزبانان

آنچه در ایران دیدیم خلاف گفته‌های رسانه‌های صهیونیست و غربی بود

دیدار دبیرکل هابیلیان با معاون وزیر اوقاف سوریه

این گزارش حاوی تصاویر دلخراش است

ایران قربانی تروریسم

جدیدترین مطالب

گفت‌وگوی هابیلیان با مادر شهید حسینی جنگجو

ضدانقلاب، پسرم را با زبان روزه در محل کارش به شهادت رساند

امیرعبداللهیان ضمن عرض تسلیت به مردم عربستان پیرو قتل خاشقجی؛

حمایت ترامپ از «نو تروریسم سعودی»، روزی واشنگتن را هم هدف قرار می‌دهد

به بهانه حمایت منافقین تروریست از معلمان

موج‌سواری گرگ‌ها در لباس میش

مولوی نذیراحمد سلامی در گفت‌وگو با تقریب:

تروریست‌های جیش‌الظلم به اهداف شوم خود نمی‌رسند

گفت‌وگوی ایرنا با دکتر سیدمحمدکاظم موسوی بجنوردی

ساواک هفته‌ای یکی‌دو بار با رجوی جلسه داشت

مطالب پربازدید بخش یادداشت

بنیاد هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)

گروه تروریستی منافقین و تجزیه‌طلبان خوزستان

سیده منیره هاشمی نژاد، دختر شهید هاشمی‌نژاد

یک ترور و بی‌نهایت مرگ

سیده مریم‌ هاشمی‌نژاد، نوه شهید هاشمی‌نژاد

یادداشتی کوتاه به مناسبت سالگرد شهادت سیدعبدالکریم هاشمی‌نژاد

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

مزدوری؛ بخش جدایی‌ناپذیری از هویت منافقین

عملیات‌های کلاسیک با نام و عنوان سازمان مجاهدین خلق

ماجرای خیانت منافقین

به بهانه انتشار خاطرات بهمن بازرگانی از رهبران اولیه گروهک منافقین

ریشه‌های نفاق

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

وطن‌فروشی منافقین در جنگ تحمیلی

«خیانت‌پیشگان»

گزارشی درباره یک کتاب

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
تاریخ : 1359/07/25
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان