راز و رمزهای مرگ «پدرِ مرگ»

جرج بوش پدر با مرگ خود، بار دیگر بخشی از برگ های تاریخ سیاه آمریکا علیه مردم ایران را به یاد آورد. برگ هایی که هرچند ورق خورده، ولی سندی است برای آنکه نشان دهد در 40 سال گذشته چطور آمریکا علیه مردم ایران اقدام کرده و حتی پیش از آن نیز با حمایت از رژیم سلطنت، بر مردم ایران فشار وارد می کرده است.

جرج بوش پست ریاست جمهوری آمریکا را در دوره ای برعهده داشت که جنگ تحمیلی علیه ایران به پایان رسیده بود و این ماموریت ممانعت از توسعه ایران پس از این جنگ را پیش می برد. وی البته در دوره جنگ ایران و عراق و به ویژه در همان ایامی که هواپیمای مسافربری ایران بر فراز آب های خلیج فارس هدف موشک آمریکایی قرار گرفت، معاون رئیس جمهور بود و نقش مهمی در حمایت از صدام علیه ایران را برعهده داشت.

جرج بوش در دوره ریاست جمهوری خود تلاش کرد تا شکست ریگان در سقوط جمهوری اسلامی را جبران کند. به همین خاطر کوشش کرد تا با فشارهای سیاسی به بهانه حقوق بشری و یا موضوعات منطقه ای و تروریستی، بر ناکامی در پیروزی صدام سرپوش بگذارد.

او در همین راستا، سعی کرد تا در دوره ریاست جمهوری خود، حضور در خاورمیانه را افزایش دهد و به بهانه اشغال کویت از سوی رژیم بعثی عراق، به این کشور حمله کرده و برای حضور نظامی بیشتر در نزدیکی مرزهای ایران برنامه ریزی کرد.

سابقه فشارهای سیاسی و امنیتی بوش پدر بر ایران محدود به دوره جمهوری اسلامی نیست. او که در زمان محمدرضا پهلوی مدیریت سیا را برعهده داشت، از طریق سازمان امنیتی ایالات متحده، ساواک را در ایران تقویت کرده و کوشش کرد تا از این طریق، اعتراضات مردم ایران را سرکوب کرده و برای ادامه دیکتاتوری پهلوی در کشورمان برنامه ریزی کند.

بوش پدر در دوران حیات سیاسی خود بارها از مردم کشورمان ضربه خورد. هم در پیروزی انقلاب اسلامی و هم در پیروزی در دفاع مقدس؛ همین امر باعث شد تا دشمنی با مردم ایران در خانواده بوش موروثی شود. شاید برای همین است که پس از بوش پدر، پسرش در دوره ریاست جمهوری، سیاست مداخله در خاورمیانه را با حمله به افغانستان و عراق را ادامه داد و در نهایت با نام بردن از ایران به عنوان «محور شرارت» نشان داد که تا چه اندازه نسبت به مقاومت مردم ایران عصبانی است.

بوش پدر در کنار فعالیت های علنی سیاسی خود، در برخی انجمن های مخفی مانند «محفل مخفی جمجه و استخوان» نیز حضور داشت. انجمنی که بوش پسر و یا جان کری وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز در آن ایفای نقش دارند و به نظر می رسد اتحاد دموکراتها و جمهوری خواهان آمریکا علیه ایران، ریشه در چنین محافلی داشته باشد.

به هر ترتیب مرگ بوش پدر، بار دیگر نشان داد که سیاستمداران ضد ایرانی یک به یک از دنیا می روند و آنچه به جا می ماند، استواری مردم ایران است که با مقاومت خود، نهال انقلاب را به درختی مستحکم تبدیل کرده اند.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

جدیدترین مطالب

به همت بنیاد هابیلیان و با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی

نشست «بررسی ابعاد حقوقی مفهوم تروریسم» برگزار شد

روایتی جامع از گروهک تروریستی منافقین

پخش مستند «به‌نام خلق» از شنبه

به مناسبت سالروز حادثه عملیات انتحاری هیئت‌های عزاداری چابهار

یادی از شهدای حادثه تاسوعای حسینی چابهار

دکتر نواب محمدی، بنیاد هابیلیان

چند نکته در باب عملیات تروریستی اخیر در کشور

بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار جمعی از خانواده‌های شهدا

به کوری چشم دشمنان، تابستان امسال یکی از بهترین تابستان‌ها بود

هفته‌نامه آمریکایی نیشن بررسی کرد:

نقش جدید منافقین در سیاست ضدایرانی ترامپ

شهید استان فارس

شهید محمدرضا احمدی

مطالب پربازدید بخش یادداشت

پرونده‌ای درباره حضور یکی از اعضای گروهک منافقین در بی‌بی‌سی فارسی (لابی‌گران تروریسم)

وقتی منافقین از غار خود بیرون می‌آیند

مهدی عسکری فرسنگی، بنیاد هابیلیان

برش‌هایی از ترس و تن‌فروشی در فرقه منافقین

مهدی عسکری فرسنگی، بنیاد هابیلیان

عقده‌هایی که در دل مسعود رجوی ماند

اقدام تروریستی درتعاریف و موازین بین‌المللی

حاج مهدی زین‌الدین هم شهید ترور است

دکتر نواب محمدی، بنیاد هابیلیان

16 آذر چه نسبتی با اقدامات و کارکرد منافقین دارد؟!

دکتر نواب محمدی ده‌چشمه، بنیاد هابیلیان

اهداف شوم منافقین؛ در توهم تجزیه سرزمینی ایران

زهرا احمدنیا، بنیاد هابیلیان

منافقین و موضوع فناوری هسته‌ای ایران

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
1
تاریخ : 1359/09/01
22
23
24
25
26
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان