نفوذ منافقین به اردوگاه اسرای ایرانی با هدف جذب نیرو در دوران جنگ

نویسنده و پژوهشگر، گفت: زمانی که منافقین در عملیات فروغ جاویدان و مرصاد ۲۵۰۰ نفر از نیرو‌های خود را از دست دادند، نیرو‌های مسعود رجوی با اجازه صدام، برای تلاش به منظور جذب و تأمین نیرو، وارد اردوگاه‌های اسرای ایرانی شدند.

به گزارش هابیلیان به نقل از خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، کاموربخشایش با بیان اینکه سازمان منافقین از سازمان های تأثیرگذار در دوران جنگ بود اظهار داشت: نقش منافقین در همکاری آنها با رژیم بعث عراق تا شنودهای مخابراتی و شکنجه اسرا برای به دست آوردن اطلاعات محرمانه از جنایت های آنهاست اما تضعیف روحیه اسرا یک موضوع انسانی است که کمتر به آن توجه شده است.

وی با اشاره به اینکه از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ تا آزادی اسرا یک سال زمان وجود داشت و برخی از اسرا در ارودگاه ها نمی دانستند سرنوشت آنها چه خواهد شد ادامه داد: این زمان یکی از بحرانی ترین دوره ها به شمار می رود چرا که منافقین در جهت جذب اسرا برای این گروهک تلاش می کردند و در صورتی که با پیشنهاد آنها مخالفت می شد اقدام به تاکتیک شکنجه روانی علیه آن اسیر می کردند.

کاموربخشایش در بخش دیگری از صحبت هایش گفت: نقطه عطف یکی از این جنایت ها در حادثه ششم تیر بود که مقام معظم رهبری در اوایل جنگ حضور جدی داشتند و منافقین با ترور ایشان که در آن دوران فرماندهی جنگ را بر عهده داشتند به بدنه جنگ و دفاع مقدس ضربه زدند.

وی ادامه داد: بحث سانسور در نامه های اسرای ایرانی نیز یکی دیگر از خیانت های منافقین بود که به علت آشنایی و دانستن زبان فارسی، در نامه های اسرای ارودگاه ها دست می بردند و برای تضعیف روحیه آنها مطالب نادرستی و غیرواقعی را اضافه می کردند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید بخش گفتگو

بازشناخت شخصیت شهید هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با محمد لولاچیان

خبر شهادت ایشان را پیش از عزیمت به مکه مکرمه شنیدم

مرور گفت‌وگوی تفصیلی با دکتر بهجت قاسمی در آستانه ۸ آذر؛

منافقین تمامی اطلاعات شهید شهریاری را برای ترور به اسرائیل داده‌بودند

گفت‌وگوی ایرنا با دکتر سیدمحمدکاظم موسوی بجنوردی

ساواک هفته‌ای یکی‌دو بار با رجوی جلسه داشت

تحلیل‌گر برجسته آمریکایی در گفت‌وگو با هابیلیان:

همراهی منافقین با صدام، خیانت در زمان جنگ و مجازات آن اعدام است

بخشی از گفت‌وگوی ایرنا با دکتر جواد منصوری

واقعه 7 تیر و 8 شهریور ناشی از نفوذ منافقین بود

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
17
تاریخ : 1359/11/17
24
تاریخ : 1359/11/24
25
تاریخ : 1359/11/25
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان