خانواده شهدای ترور نقاب دفاع از حقوق‌بشر را از چهره تروریست‌ها برمی‌دارند

 

دبیرکل بنیاد هابیلیان گفت: خانواده شهدای ترور برای افشای چهره تروریست‌ها و کسانی که ماسک دموکراسی‌خواهی و دفاع از حقوق بشر بر چهره می‌زنند، در حقیقت پروژه رسواسازی حامیان تروریست‌ها به حساب می‌آیند.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور)، جمهوری اسلامی ایران و مردم کشورما سال‌هاست که در معرض تهدیدهای تروریستی قراردارند و بیش از ۱۷ هزار شهید و صدها مجروح از اقشار مختلف، قربانی حوادث تروریستی شده‌اند.

تروریسم در ایران پدیده‌ای بدون مرز بوده و تمام آحاد ملت را در برگرفته است، از دولتمردان تا مردم عادی، سیاستمداران، دانشمندان، زنان و کودکان بی پناه و مرزداران، دانشگاهیان و روحانیان اهل سنت و شیعه در لیست شهدای ترور جای دارند.

این در حالی است که جریان تبلیغی وابسته به استکبار و رسانه‌های صهیونیستی سال‌هاست ایران را به حمایت از تروریسم متهم می‌کنند و عاملان به شهادت رساندن مردم ایران را در پناه خود گرفته‌اند و از این نظر جمهوری اسلامی و قربانیان اقدامات تروریستی در ایران مظلوم‌ترین قربانیان تروریسم در جهان هستند.

بی‌تردید در جهانی که چنین ناعادلانه رفتارمی‌کند و در شرایطی که حقوق مردم ما زیر پا گذاشته می‌شود، رساندن صدای مظلومیت ایران به گوش جهانیان یکی از وظایف هر انسان متعهدی است که اندیشه محو تروریسم در جهان است.

رویکرد دوگانه کشورهای مدعی مبارزه با تروریسم و کسانی که از شعار حقوق بشر، ابزاری برای سرکوب کشورهای مستقل ساخته‌اند، یکی از بزرگترین عوامل گسترش تروریسم در سطح جهان است.

نادیده‌گرفتن حقوق ملت‌ها و حق دفاع مشروع آنها، نگاه ابزاری به تروریسم و پناه‌دادن به تروریست‌ها، مصیبتی است که اکنون به واسطه سیاست‌های نادرست آمریکا و سایر قدرت‌های استکباری گریبانگیر ملت‌های مظلوم منطقه شده است.

در این میان استان کردستان هم از این قاعده مستثنی نبوده است و در طول چند سال بعد از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد یک هزار و ۸۷۰ شهید از تعداد ۵ هزار و ۴۰۰ شهید استان، را شهدای ترور به خود اختصاص داده‌اند که در نوع خود آمار بالایی است.

برای آشنایی بیشتر با حوادث تروریستی در کشور و پرداخت و واکاوی این پدیده شوم، با دبیر کل بنیاد هابیلیان، سید محمدجواد هاشمی‌نژاد گفت‌وگویی داشته‌ایم که در ادامه می‌خوانید.

جناب آقای هاشمی‌نژاد به عنوان سوال نخست، مهم‌ترین فعالیت بنیاد هابیلیان را عنوان فرمایید و موضوع ترور و حوادث تروریستی در کشور با چه عناوینی اعمال می‌شد؟

ما بعد از 20 سال از پیروزی انقلاب اسلامی توانستیم با توجه به اسناد و مدارک موجود، ‌ لیست شهدای ترور را در سازمان ملل ثبت کنیم .

موضوع جنگ تحمیلی، بحث ترور و تروریسم، تحریم‌های ناجوانمردانه و بسیاری از توطئه‌های ثابت دشمن، از جمله نمونه‌هایی هستند که کشور ما از آن صدمات زیادی دیده و اما آنچه که در طول ۳۶ سال بعد از انقلاب همواره، هرچندبا کم و زیاد و فراز و نشیب، گام به گام با جمهوری اسلامی ایران همراه شده، موضوع ترور و تروریسم بود.

اولین حادثه تروریستی در کشور در چه تاریخی و با چه اهدافی صورت گرفت؟

روز ۲۲ بهمن سال ۱۳۵۷ اولین روز پیروزی انقلاب اسلامی اولین حادثه تروریستی در کشور ما رخ داد، تصور دشمن این بود که انقلاب اسلامی به وقوع پیوسته و به لحاظ بنیه نظامی ضعیف شده و ساختارهای دولتی آن شکل نگرفته و به گونه‌ای است که اگر به آن هجمه بیاورند، توان اینکه انقلاب اسلامی را به زانو درآورند، وجود دارد.

یکی از موضوعاتی که به کشور ما صدمه زیادی زد، و جزء توطئه‌های ثابت دشمن بوده و هست، موضوع تروریسم است.

در هیچ کجای دنیا آن وضعیتی که درباره کشور ما پیاده شد و توطئه‌ها‌یی که در کشور ما اتفاق افتاد، سابقه ندارد، در طول یک سال و حتی در طول چند ما دو رئیس قوه، نخست وزیر، جمع زیادی از وزرا و نمایندگان مردم در کنار آحاد مردم ترور شدند و به شهادت برسند.

با فراخوان مقالات دومین کنگره بین المللی ۱۷ هزار شهید ترور، چه تعداد مقاله دریافت کرده‌اید؟

بعد از فراخوان که سه ماه به طول انجامید، تعداد۷۳۴ مقاله دریافتی داشته‌ایم که از این تعداد، ۳۰ مقال از خارج کشور بود، مقالاتی از کشورهای آمریکا، ایرلند، لبنان، انگلیس، روسیه، عراق و الجزایر بودند که ۳۰ استاد دانشگاه پس از بررسی مقالات داخلی و خارجی، ۲۹۵ مقاله را پذیرفتند.

فارس: آیا کتابی در مورد اسامی شهدای ترور ثبت و نشر شده است؟ کتاب« دایره‌المعارف شهدای ترور جمهوری اسلامی ایران» در سازمان ملل ثبت شده است در این کتاب به صورت مجزا، نحوه ترور، اسامی افراد، استان‌ها‌ مشاغل و موضوعات مختلف در رابط با این شهدا عنوان و تفکیک شده است.

در این سال‌ها بیشتر‌ین تلاش ما جمع‌آوری اسناد بود و کتاب تهیه شده به نام «منافقین در اسناد بین‌الملل» به زبان انگلیسی هم یک سند ثبت شده است.‌

عکس‌العمل کشورهای غربی در قبال تروریسم چگونه است؟

کشورهای غربی همچنان که در فروختن گاز خردل به رژیم بعثی سکوت پیشه می‌کنند و چشم خود را در مقابل مجروحان شیمیایی می‌بندند، در قضیه تروریسم هم گوش‌هایشان سنگین است و بی‌اعتنایی می‌کنند و فرافکنانه با اتکاء به پول، رسانه و تبلیغات، جمهوری اسلامی را متهم به حمایت از تروریسم می‌کنند.

از این منظر تلاش و کوشش خانواده شهدای ترور کشور، برای افشای چهره تروریست‌ها و کسانی که ماسک دموکراسی‌خواهی و دفاع از حقوق بشر بر چهره می‌زنند، در حقیقت پروژه رسواسازی حامیان تروریست‌ها به حساب می‌آیند.

ایران 17 هزار شهید ترور دارد، این شهدا را چه افراد و یا گروه‌هایی ترور کرده‌اند؟

در کشور ما ۱۷ هزار شهید ترور توسط ۳۵ گروهک تروریستی به شهادت رسیدند، که تمامی این ۳۵ گروهک و گروهک‌های متعدد تروریستی با اهداف گوناگون همه در کشور‌های مختلف به خصوص کشورهای غربی و آمریکا دارای دفاتر رسمی هستند.

مدعیان دروغین حقوق بشر و مدعیان دروغین مبارزه با تروریسم، فضای بسیار مناسبی را بعد از انقلاب اسلامی برای گروه‌های تبهکار فراهم کردند و تمامی امکانات لجستیکی، مالی و رسانه‌ای را در اختیار آن‌ها قراردادند که بتوانند در کشور ما این همه فاجعه ایجاد کنند، در کل کشورهای غربی سیستمی منسجم، آزاد و یکپارچه برای فعالیت‌های تروریستی آن‌ها فراهم کردند.

سازمان و گروهکی به نام منافقین شرایط بسیار مساعدی برایش در کشورهای اروپایی فراهم شد که بتواند از آنجا عملیات جنایتکارانه در داخل کشور ما انجام دهد.

در طول ۱۵ سال گذشته گزارش‌های متعددی از خود کشورهای غربی و به خصوص آمریکا‌یی‌ها مبنی بر اینکه گروهک‌هایی که در داخل کشور عمل کردند، رسما تروریست هستند.

به عنوان سوال پایانی بفرمایید، استان کردستان چند درصد از شهدای ترور کشور را به خود اختصاص داده است؟

کردستان با ۱۰ درصد، بعد از تهران بیشترین آمار تروریستی کشور را به خود اختصاص داده است.

تعداد۴۰ نفر از علمای اهل سنت به دست گروهک‌های تروریستی به شهادت رسیدند که بعد از تهران بیشترین اهداف شوم تروریستی در کردستان صورت گرفته است.

با توجه به اینکه در زمینه شهدای ترور طی این سال‌ها، غفلت شده است ، قصد داریم در سطح ملی و در کردستان یادواره ۱۸۷۰ شهید ترور را برگزار کنیم.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

گفت‌وگوی هابیلیان با خانواده شهید غلامحسین کم‌دل

کومله چطور توانست نوجوانی 17ساله را به‌شهادت برساند

برگی از جنایت‌های سازمان منافقین در دهه 60

اعتراف مسئول بخش نظامی منافقین درباره نحوه شکنجه پاسداران

گفت‌وگوی هابیلیان با فرزند شهید یزدان‌بخش دهقان

همان منافقینی که پدرم را ترور کردند، آزادانه در اروپا زندگی می‌کنند

کاظم سام دلیری، خبرگزاری فارس

منافقین و تقابل با مردم‌سالاری در ایران

دکتر سیدمحسن موسوی‌زاده، بنیاد هابیلیان

شبکه‌های مجازی علیه منافقین

خبرگزاری ایسنا/نویسنده: فرزاد گمار

ویدئو / تلاش‌های تازۀ منافقین و برخورد دوگانه غرب

دکتر مصطفی مطهری، بنیاد هابیلیان

منافقین و سناریوی فروپاشی اقتصادی

خاطره‌ای کوتاه به روایت استوار یکم زرهی «داراب بهاری»

ایرانیانی که بعثی‌ها به آن‌ها شرف داشتند!

جنایت‌های منافقین به روایت اسناد

منافقین مسئولیت ترور 18 پاسدار را در بانه پذیرفتند

صبح امروز برگزار شد

یادواره شهدای ترور در دالاهو

جدیدترین مطالب

به مناسبت سالگرد انفجار مسجد جامع زاهدان

بازخوانی فاجعه تروریستی انفجار در مسجد جامع زاهدان

خبرگزاری ایسنا/نویسنده: فرزاد گمار

ویدئو / تلاش‌های تازۀ منافقین و برخورد دوگانه غرب

گفت‌وگوی هابیلیان با مادر شهید سیدجواد محمدپور

کومله 35 سال پیش پسرم را با خود برد و من هنوز از او بی‌خبرم

در منطقه مرزی نودشه استان کرمانشاه

سپاه یک تیم تروریستی را در غرب کشور منهدم کرد

خاطره‌ای کوتاه به روایت استوار یکم زرهی «داراب بهاری»

ایرانیانی که بعثی‌ها به آن‌ها شرف داشتند!

مطالب پربازدید بخش گفتگو

میزگرد با حضور فرمانده‌ عملیات شهری و مسئول تعقیب و مراقبت اطلاعات سپاه

در یک لحظه با موسی خیابانی چشم در چشم شدیم

پرونده دادستان انقلاب (3)؛ گفت‌وگوی تفصیلی با سیداسدالله جولایی

شهید لاجوردی با منافقین زندانی مانند فرزندانش رفتار می‌کرد

پرونده دادستان انقلاب (10)؛ گفت‌وگو با عضو محکوم به اعدام منافقین

بعد از لاجوردی منافقین در زندان جان گرفتند

پرونده دادستان انقلاب (4)؛ گفتگوی تفصیلی با محمد لاجوردی

پدرم روحیه آقازادگی را در ما کشت؛ حضور توّابین فرقان در پروژه‌‌های موشکی

میزگرد باحضور فرمانده عملیات شهری و مسئول تعقیب و مراقبت اطلاعات سپاه (۲)

گفت‌وگوی تفصیلی درباره عملیات «ضربه بزرگ» و هلاکت موسی خیابانی

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
1
تاریخ : 1359/04/01
2
تاریخ : 1359/04/02
3
تاریخ : 1359/04/03
4
تاریخ : 1359/04/04
5
تاریخ : 1359/04/05
6
تاریخ : 1359/04/06
8
تاریخ : 1359/04/08
10
تاریخ : 1359/04/10
12
تاریخ : 1359/04/12
14
تاریخ : 1359/04/14
15
تاریخ : 1359/04/15
17
تاریخ : 1359/04/17
19
تاریخ : 1359/04/19
22
تاریخ : 1359/04/22
24
تاریخ : 1359/04/24
26
27
28
29
30
31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان