اروپا در نقشه منافقین بازی خورد

سفیر سابق ایران در فرانسه گفت: در حالی که تنور رابطه ایران و اروپا در حال گرم شدن بود اقدامات تروریستی توسط منافقین این روابط را زیر سوال می‌برد. البته اروپا را نیز باید سرزنش کرد که مرکز تجمع گروهک‌های منافقین شده است.

حمیدرضا آصفی، به گزارش هابیلیان، سفیر سابق ایران در فرانسه در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجو، در خصوص اقدام دولت آلمان در استرداد یک دیپلمات ایرانی به بلژیک به بهانه حمایت از تروریست و حمایت مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا از این اقدام گفت: اتفاقی که در اروپا افتاد در حقیقت یک توطئه بود این روشن است که ایران در حالی که روابط با اروپا در حال شکل گیری بود و هست چنین اقدامی را انجام نمی‌دهد.

وی با بیان اینکه این قبیل اقدامات تکراری در حقیقت کار‌هایی بوده که منافقین انجام می‌دادند، گفت: منافقین اِبایی از این اقدامات ندارند و سابقه اقدامات تروریستی آن‌ها در به شهادت رساندن هم وطنان خود و همچنین اقدامات ضد میهنی در کنار صدام حسین مسبوق به سابقه است.

**اروپا در نقشه منافقین بازی خورد
آصفی با تاکید براینکه این قبیل اقدامات کار منافقین وطن فروش است، گفت: در حالی که تنور رابطه ایران و اروپا در حال گرم شدن بود اقداماتی از این دست این روابط را زیر سوال می‌برد.

سفیر سابق ایران در فرانسه ادامه داد: البته اروپا را نیز باید سرزنش کرد که مرکز تجمع گروهک‌های منافقین شده و اروپایی‌ها علی رغم اظهاراتی که در زمینه مبارزه با تروریسم دارند، عملکرد متناقضی از خود نشان داده و تروریسم را به دو دسته خوب و بد تقسیم می کنند.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه تصریح کرد: نتیجه این اقدام زیر سوال رفتن روابط دوستانه دو کشور بود و در حقیقت اروپایی‌ها نیز در نقشه منافقین بازی خوردند.


**حمایت پمپئو از استرداد دیپلمات ایرانی روزنه‌ای برای برون رفت آمریکا از انزواست
وی با اشاره به حمایت وزیر خارجه آمریکا از این اقدام ضدایرانی گفت: آمریکا مدتی است که کاملا منزوی شده است و از فرصتی برای بیرون رفتن از انزوا استفاده می‌کند و امروز به لطف سیاست‌های ترامپ به جز اسرائیل و چند کشور جیره خوار منطقه‌ای  متحد و دوستی در جهان ندارد.

آصفی تصریح کرد: پمپئو در حقیقت با این موضع گیری فرار رو به جلو می‌کند و به دنبال آن است که به این بهانه خودی نشان دهد و فضایی را برای آمریکا به وجود آورد.


**حقوق بشر ابزاری در دست آمریکا که براساس منافع خوداز آن استفاده می کند
سفیر سابق ایران در فرانسه با اشاره به سرنوشت نامعلوم جمال خاشقچی روزنامه نگار عربستانی و عملکرد دوگانه آمریکائی ها در برخورد با مسائل گفت: گمانه زنی‌ها می‌گوید وی توسط سعودی‌ها به قتل رسیده این در حالی است که آمریکا به عنوان کشوری که این خبرنگار تبعه آن بوده سکوت کرده است و ترامپ در ادعایی اعلام کرده رشد اقتصادی آمریکا مرهون فروش سلاح به عربستان است و درحقیقت با این اظهارنظر به دنبال آن است که از فشار جهانی بر دولت سعودی بکاهد.

سخنگوی اسبق وزارت خارجه این قبیل اظهارنظر‌ها در رویه مقامات آمریکایی را عین تناقض دانست و گفت: این در حالی است که در اقدامی که در اروپا شکل گرفته و کسی هم متعاقب آن صدمه‌ای ندیده پمپئو ایران را محکوم می‌کند، اما در مقابل اقدامی که در کنسولگری عربستان و مفقود شدن یک خبرنگار صورت گرفت سکوت می‌کند، نه محکومیت، نه مجازات و نه تحریمی در قبال عربستان دیده می‌شود، چون بحث تروریسم و حقوق بشر از منظر آمریکایی‌ها ابزار فشار است و آن‌ها از این ابزار براساس منافع خود استفاده می‌کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دشمنی آمریکایی‌ها با ایران روشن است لذا مواضع آمریکا را نباید خیلی جدی گرفت و به آن‌ها اعتماد کرد، چون رویکرد آمریکایی‌ها سراسر تناقض و عملکرد غیرمنطقی است.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

محمدمهدی حسین‌پور، بنیاد هابیلیان

معیشت معلمان، دستاویز منافقین

به مناسبت شهادت نورخدا موسوی

پیکر نورخدا موسوی در لرستان تشییع شد

افشاگری همسر سوم رودی جولیانی

رسوایی جنسی هوادار گروهک تروریستی منافقین

پرونده‌ای درباره حضور یکی از اعضای گروهک منافقین در بی‌بی‌سی فارسی (لابی‌گران تروریسم)

وقتی منافقین از غار خود بیرون می‌آیند

به مناسبت شهادت سید نورخدا موسوی

روایتی از زندگی شهید نورخدا موسوی

عباس زریباف، نفوذی منافقین

ماجرای یک نفوذی در سپاه دهه ۶۰

گفت‌و‌گوی هابیلیان با جانباز ترور غلامرضا عظیمی برخوردار

روایت مجروحیت جانباز عظیمی، محافظ شهید هاشمی‌نژاد

دکتر نواب محمدی، بنیاد هابیلیان

پروژه مشترک منافقین و صهیونیست‌ها علیه ایران

مطالب پربازدید بخش گفتگو

بازشناخت شخصیت شهید هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با محمد لولاچیان

خبر شهادت ایشان را پیش از عزیمت به مکه مکرمه شنیدم

گفت‌وگو با نوه آیت‌الله شهید صدوقی

نقش موثر شهید صدوقی در مدیریت جریانات سیاسی

گفت‌وگوی روزنامه قدس با سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد

# ﻫﺰﺍﺭ_ﺟﻼﺩ_ﻫﺰﺍﺭ_ﺍﺷﺮﻑ/ قیام مردم علیه قابیلیان

دبیر کل بنیاد هابیلیان در گفتگو با دانا تبیین کرد

نفرت مردم از دولت‌های حامی منافقین روز به روز بیشتر می‌شود

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
2
تاریخ : 1359/08/02
6
تاریخ : 1359/08/06
26
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان