آمریکا با ایجاد تفرقه در منطقه به‌دنبال مطامع سیاسی و اقتصادی خود است

سیاست‌های حمایتی ترامپ از اعراب و صهیونیست‌ها از روی دلسوزی نیست. ذات آمریکا مبتنی بر استعمارگری و توطئه است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با بسیج‌پرس و درخصوص سیاست‌های ترامپ در عرصه روابط بین‌الملل و مواضع وی در قبال اعراب منطقه، رژیم صهیونیستی و جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دوتالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شخصیتی اقتصاد محور است و به نظر می‌رسد، مطابق وعده‌هایی که در انتخابات داده بود، درصدد توسعه اقتصادی آمریکا است و به شدت خواهان تحقق هژمونی آمریکا در ابعاد اقتصادی است. درواقع ترامپ از هر ابزاری در راستای این هدف استفاده می‌کند و سیاست‌های چالش آفرین وی، مختص جمهوری اسلامی ایران نمی باشد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه در سطح منطقه دولت‌های خودفروخته و ضعیفی نظیر عربستان سعودی هستند که همه حیات و ممات خودشان را به دولت‌های خارجی و استعمارگران گره زده‌اند، بهترین فرصت برای ترامپ جهت دوشیدن حساب‌های این کشورها ایجاد شده که نمونه آن انعقاد قراردادهای سنگین تسلیحاتی عربستان سعودی با ترامپ بوده است. نکته جالب و تا حدی عجیب آنکه ترامپ از کاربرد اصطلاحات تحقیر آمیز در مورد این کشور‌ها هیچ ابایی ندارد و با سخیف ترین جملات آنان را خطاب می‌کند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در تبیین چرایی اتخاذ این سیاست‌ها تصریح کرد: به نظر می‌رسد که بخش مهمی از این سیاست ها، مبتنی بر این اصل مهم است که کشورهای منطقه می‌بایست نسبت به حیات و قدرت یکدیگر بدبین شوند و در ادامه آمریکا از اقتصاد و سرمایه همین کشورها و ایجاد تفرقه‌های وسیع، بیشترین مطامع سیاسی و اقتصادی خود را به دست آورد. کما اینکه پیشتر و به کرات، رهبر معظم انقلاب چنین توطئه‌هایی از سوی آمریکا و دیگر ایادی استعمار بین‌المللی را گوشزد نمودند و بسیار دقیق و حکیمانه فرموده بودند که صهیونیست‌ها و استعمارگران در صدد این هستند که با پول مسلمانان و با منافع مسلمانان علیه مسلمانان اقدام کنند و این خط و جهتی است که نتانیاهو در این جهت حرکت می‌کند.

هاشمی‌نژاد در خصوص دلایل وابستگی بیش از حد سعودی‌ها به سیاست‌های حمایتی ترامپ تصریج کرد: دولت‌هایی همچون عربستان سعودی و رژیم اشغالگر قدس که در محاصره جبهه مقاومت و بیداری و آگاهی ملت‌های مسلمان واقع شده‌اند، امروز هیچ راه نجاتی را برای خودشان متصور نیستند. از سویی دیگر، ترامپ با آگاهی از این مسئله، رکیک ترین الفاظ را در مورد آنها استفاده می‌کند و آنها نیز اجبارا سکوت می‌کنند و همچنان خودشان را آویخته به آمریکا می‌دانند تا جایی که ترامپ خطاب به سعودی‌ها گفته بود که «اگر ما نباشیم شما یک هفته هم دوام نمی آورید» و به این ترتیب سعودی‌ها هیچ راه چاره ای جز سکوت و سرافکندگی ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این باید درس عبرتی باشد برای کشور‌های اسلامی که به ملت خودشان تکیه نمی‌کنند و هویت و بقای خود را در گرو قدرت‌های بین‌المللی می‌بینند. اینجاست که ما شاهد دو مسئله ایم. نخست تحقیر مداوم این جوامع ضعیف از سوی قدرت‌ها و دیگری استثمار و غارت منابع و سرمایه‌های اقتصادی آنان. عربستان سعودی و رژیم اشغالگر قدس را می‌توان مصداق بارز چنین جوامعی قلمداد کرد حال آنکه امروز، جمهوری اسلامی ایران برای کشور‌های منطقه الگویی بسیار موفقی از خودباروی، خوداتکایی و اقتدار بومی بوده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

به بهانه انتشار خاطرات بهمن بازرگانی از رهبران اولیه گروهک منافقین

ریشه‌های نفاق

از شهدای «حادثه تروریستی مریوان»

روایتی از روزهای بیقراری خانواده شهید آرش زارعی

در حاشیه بازدید از نقاط صفر مرزی استان کرمانشاه

هشدار سرلشکر باقری به‌گرو‌هک‌های ضدانقلاب‌

دکتر نواب محمدی، بنیاد هابیلیان

خیانت منافقین به وطن در زمان جنگ

گفت‌وگوی هابیلیان با خانواده شهید محمدرضا چشم‌پوران

روایت امدادگری که به دست کومله شهید شد

لاریجانی در سومین نشست رؤسای مجالس حوزه اوراسیا:

بروز حادثه تروریستی در اهواز بیانگر تداوم حملات تروریستی در دنیاست

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

رسوایی دیگر برای تروریسم دولتی سعودی

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش گفتگو

بازشناخت شخصیت شهید هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با محمد لولاچیان

خبر شهادت ایشان را پیش از عزیمت به مکه مکرمه شنیدم

گفت‌وگو با مسئول اطلاعات قرارگاه حضرت ابوالفضل(ع)

تشکیلات جنگل منافقین از طریق نفوذ متلاشی شد

گفت‌وگو با مسئول تعقیب و مراقبت اطلاعات سپاه تهران

خودم صحنۀ کشته شدن موسی را دیدم

گفت‌وگو با خواهر شهید طالب طاهری

مقاومت طالب ۱۷ساله منافقین را متعجب کرده بود

گفتارمتن برنامه گرا در گفت‌وگو با دکتر جواد منصوری+فیلم کامل

سازمان مجاهدین خلق (منافقین) حتی یک درصد هم در پیروزی انقلاب نقش نداشت

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
9
تاریخ : 1359/07/09
14
تاریخ : 1359/07/14
16
تاریخ : 1359/07/16
21
تاریخ : 1359/07/21
23
تاریخ : 1359/07/23
25
26
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان