آمریکا با ایجاد تفرقه در منطقه به‌دنبال مطامع سیاسی و اقتصادی خود است

سیاست‌های حمایتی ترامپ از اعراب و صهیونیست‌ها از روی دلسوزی نیست. ذات آمریکا مبتنی بر استعمارگری و توطئه است.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیرکل بنیاد هابیلیان در گفت‌وگو با بسیج‌پرس و درخصوص سیاست‌های ترامپ در عرصه روابط بین‌الملل و مواضع وی در قبال اعراب منطقه، رژیم صهیونیستی و جمهوری اسلامی ایران اظهار داشت: دوتالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، شخصیتی اقتصاد محور است و به نظر می‌رسد، مطابق وعده‌هایی که در انتخابات داده بود، درصدد توسعه اقتصادی آمریکا است و به شدت خواهان تحقق هژمونی آمریکا در ابعاد اقتصادی است. درواقع ترامپ از هر ابزاری در راستای این هدف استفاده می‌کند و سیاست‌های چالش آفرین وی، مختص جمهوری اسلامی ایران نمی باشد.

وی در ادامه افزود: با توجه به اینکه در سطح منطقه دولت‌های خودفروخته و ضعیفی نظیر عربستان سعودی هستند که همه حیات و ممات خودشان را به دولت‌های خارجی و استعمارگران گره زده‌اند، بهترین فرصت برای ترامپ جهت دوشیدن حساب‌های این کشورها ایجاد شده که نمونه آن انعقاد قراردادهای سنگین تسلیحاتی عربستان سعودی با ترامپ بوده است. نکته جالب و تا حدی عجیب آنکه ترامپ از کاربرد اصطلاحات تحقیر آمیز در مورد این کشور‌ها هیچ ابایی ندارد و با سخیف ترین جملات آنان را خطاب می‌کند.

دبیرکل بنیاد هابیلیان در تبیین چرایی اتخاذ این سیاست‌ها تصریح کرد: به نظر می‌رسد که بخش مهمی از این سیاست ها، مبتنی بر این اصل مهم است که کشورهای منطقه می‌بایست نسبت به حیات و قدرت یکدیگر بدبین شوند و در ادامه آمریکا از اقتصاد و سرمایه همین کشورها و ایجاد تفرقه‌های وسیع، بیشترین مطامع سیاسی و اقتصادی خود را به دست آورد. کما اینکه پیشتر و به کرات، رهبر معظم انقلاب چنین توطئه‌هایی از سوی آمریکا و دیگر ایادی استعمار بین‌المللی را گوشزد نمودند و بسیار دقیق و حکیمانه فرموده بودند که صهیونیست‌ها و استعمارگران در صدد این هستند که با پول مسلمانان و با منافع مسلمانان علیه مسلمانان اقدام کنند و این خط و جهتی است که نتانیاهو در این جهت حرکت می‌کند.

هاشمی‌نژاد در خصوص دلایل وابستگی بیش از حد سعودی‌ها به سیاست‌های حمایتی ترامپ تصریج کرد: دولت‌هایی همچون عربستان سعودی و رژیم اشغالگر قدس که در محاصره جبهه مقاومت و بیداری و آگاهی ملت‌های مسلمان واقع شده‌اند، امروز هیچ راه نجاتی را برای خودشان متصور نیستند. از سویی دیگر، ترامپ با آگاهی از این مسئله، رکیک ترین الفاظ را در مورد آنها استفاده می‌کند و آنها نیز اجبارا سکوت می‌کنند و همچنان خودشان را آویخته به آمریکا می‌دانند تا جایی که ترامپ خطاب به سعودی‌ها گفته بود که «اگر ما نباشیم شما یک هفته هم دوام نمی آورید» و به این ترتیب سعودی‌ها هیچ راه چاره ای جز سکوت و سرافکندگی ندارند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: این باید درس عبرتی باشد برای کشور‌های اسلامی که به ملت خودشان تکیه نمی‌کنند و هویت و بقای خود را در گرو قدرت‌های بین‌المللی می‌بینند. اینجاست که ما شاهد دو مسئله ایم. نخست تحقیر مداوم این جوامع ضعیف از سوی قدرت‌ها و دیگری استثمار و غارت منابع و سرمایه‌های اقتصادی آنان. عربستان سعودی و رژیم اشغالگر قدس را می‌توان مصداق بارز چنین جوامعی قلمداد کرد حال آنکه امروز، جمهوری اسلامی ایران برای کشور‌های منطقه الگویی بسیار موفقی از خودباروی، خوداتکایی و اقتدار بومی بوده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

به مناسبت سالروز شهادت شهید احمدی روشن

زندگی نامه و خاطرات شهید احمدی روشن

به مناسبت سالروز شهادت مصطفی احمدی‌روشن

خاطرات و تصاویر از شهید احمدی‌روشن می‌گویند

به مناسبت سالروز ترور شهید علی محمدی

خاطره ای از همسر شهید علی محمدی

با حضور فعالین فضای مجازی

همایش «کمپ فیک‌ها» برگزار شد

دکتر رضا اختیاری‌امیری، بنیاد هابیلیان

تروریسم سایبری منافقین

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

سوگواری برای تروریست‌ها در لهستان

دکتر رضا موسی‌زاده در گفتگو با هابیلیان

سیاست مانع ارائه مفهومی واحد از تروریسم در سطح جهانی شده است

جدیدترین مطالب

مطالب پربازدید بخش گفتگو

بازشناخت شخصیت شهید هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با محمد لولاچیان

خبر شهادت ایشان را پیش از عزیمت به مکه مکرمه شنیدم

گفت‌وگوی روزنامه شهروند با «سعید براتی»

روایتی از ۱۵ ماه اسارت در «جیش‌العدل»

در گفت‌وگوی ایرنا با سرهنگ محمدمهدی کتیبه

روایت بازمانده انفجار دفتر نخست وزیری

گفت‌و‌گوی تسنیم با سردار فرجیان‌زاده

خیانت‌های منافقین علیه اسرا

گفت‌وگو با جواد موگویی

مستند دیگری درباره نفوذ خواهم ساخت

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
25
26
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان