شهید اسماعیل احمدی

شغل: پاسدار

تاریخ تولد: 10تیر1341

محل تولد: شهر حسن‌آباد یاسوکند

تاریخ شهادت: 5شهریور1362

محل شهادت: روستای کوله دیواندره

پاسدار شهید اسماعیل احمدی، فرزند ابراهیم و رحیمه شریفی، 10تیر1341 در شهر حسن‎آباد یاسوکند دیده به جهان گشود. پدر و مادرش کشاورزی و باغداری می‌کردند. در هفت‌سالگی در دبستان شهر ثبت‎نام کرد و تا پایان مقطع ابتدایی درس خواند، سپس در کنار پدر و مادرش به باغداری و کشاورزی پرداخت.

شانزده سال داشت که انقلاب اسلامی پیروز شد و با شکل‎گیری سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، او در سال 1360، در شرایطی که کشور در مرزها با رژیم بعثی عراق و در داخل با گروهک‎های ضدانقلاب نظیر منافقین و کومله و دمکرات درگیر بود، به عضویت سپاه درآمد و پس از گذارندن دوره‎های آموزش نظامی به منطقه عملیاتی دیواندره اعزام شد.

دو سال از عضویتش در سپاه می‎گذشت که با پروین کریمی ازدواج کرد و زندگی ساده‎ای را سامان بخشید. مدتی کوتاه از ازدواجش می‎گدشت که پس از ماه‌ها حضور در چندین عملیات و درگیری، در 5شهریور1362 توسط عناصر گروهک تروریستی کومله و دمکرات در روستای کوله دیواندره به شهادت رسید. پیکرش پس از تشییع، در زادگاهش به خاک سپرده شد.

فرازی از وصیت‌نامه شهید:

«معبودا! ای خالق من! توفیق شهادت را به من عطا کن!

به دوستان و برادران توصیه می‎کنم، در راه اسلام، این مکتب الهی و قرآن بکوشند و پیرو خط آن مرجع تقلیدم، امام‌خمینی بت‌شکن باشند.

اگر شهادت نصیبم شد، بر من گریه نکنید؛ چون دشمنان اسلام فکر می‎کنند که شما من را بیشتر از اسلام دوست داشته‎اید.

من بنا به وظیفه شرعی خود لباس پاسداری به تن کرده‌ام تا بتوانم از انقلاب مستضعفین که خون‌بهای هزاران شهید است، دفاع کنم.»

بیشتر بخوانید:

ماجرای سیلی‌های ساواک و گونه‌های قرمز شهید غیبی

خمپاره کومله به گردن همسرم اصابت کرده بود


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
17
تاریخ : 1359/11/17
24
تاریخ : 1359/11/24
25
تاریخ : 1359/11/25
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان