کارنامه سیاه فرانسه درباره ایران؛ حمایت از منافقین تا اظهارات نسنجیده علیه ایران

با توجه به مواضع فرانسوی‌ها در پسابرجام و تاکید آنها بر مذاکرات موشکی و منطقه ای با ایران، لازم است دستگاه دیپلماسی کشورمان واکنش قاطعی در قبال وزیر خارجه این کشور داشته باشد.

چند ماهی است که خبر سفر رئیس جمهور و وزیر امور خارجه فرانسه به تهران را در رسانه ها و فضای سیاسی کشورمان داریم و همواره از سوی مقامات وزرات امور خارجه هم انجام این سفر مورد تایید قرار گرفت و آن سفرها را در دستور کار دو طرف قلمداد کردند و نهایتا هم ۸ اسفند در سفر «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه به مسکو، وی در جمع خبرنگاران از سفر خود به ایران خبر داد.

طبق آنچه که در بیانیه وزارت امور خارجه فرانسه در خصوص این سفر آمده است: «لودریان» روز پنجم ماه مارس (دوشنبه ۱۴) به تهران می‌ رود و مورد استقبال «حسن روحانی» رئیس‌جمهور ایران  قرار خواهد گرفت.

در ادامه این بیانیه گفته شده: وی همچنین با «محمدجواد ظریف» همتای ایرانی خود دیدار می‌کند. همچنین دیدار با «علی لاریجانی» رئیس مجلس ایران و «علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی این کشور هم در دستور کار قرار دارد.

گفتنی است، لودریان علاوه بر ملاقات و مذاکره با «حسن روحانی» و «محمد جواد ظریف»، با دیگر مقامات ارشد ایران نیز دیدار خواهد کرد و رایزنی در خصوص راه‌های گسترش روابط دو جانبه و تبادل نظر درباره مهمترین مسائل منطقه‌ای و بین‌المللی از جمله محورهای گفت‌وگوها خواهد بود.

اما در خصوص این سفر باید متذکر چند نکته بود؛ فرانسه یک کشور اروپایی تاثیرگذار، عضو ثابت شورای امنیت سازمان ملل و همچنین یکی از اعضای مذاکره کننده در مساله برجام به حساب می آید اما مواضع غیر منطقی و غیر دیپلماتیک مقامات فرانسوی در دوران پسا برجام یکی از آن موارد جدی است که حتما باید از سوی مقامات و مسئولین عالی رتبه کشورمان، در ملاقات هایی که با وزیر امور خارجه فرانسه انجام می دهند مورد اعتراض قرار گیرد و تذکرات جدی در این رابطه به آن مقام فرانسوی داده شود.

فرانسوی ها در یک سال اخیر با بیان برخی ادعاهای واهی و اظهارات مداخله جویانه در خصوص اهمیت و لزوم مذاکرات موشکی و منطقه ای با ایران، فضای سیاه و نامناسبی را در عرصه بینالمللی برای ایران در راستای ترویج پروژه ایران هراسی با همکاری آمریکا، رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی به وجود آوردند.

 

حمایت از سازمان تروریستی مجاهدین خلق

منافقین یکی از گروه های تروریستی است که بیشترین فعالیت های تبلیغاتی و نظامی علیه نظام جمهوری اسلامی را سازماندهی کرده است. این گروهک تروریستی در تمام سال های فعالیتش مورد حمایت دولت های غربی مدعی مبارزه با تروریسم بوده است.

یکی از مهمترین راهبردهای سازمان مجاهدین خلق از ابتدای تأسیس تاکنون، برقراری ارتباط با دولت‌ها، قدرت‌های منطقه‌ای و فرامنطقه‌ای، جنبش‌ها و سازمان‌های منطقه‌ای و بین‌المللی در جهت منافع و اهداف ضدایرانی این سازمان و  تاکنون یکی از علل اصلی تداوم فعالیت‌های تروریستی آن بوده است. این اقدامات آنها در حالی است که منافقین هر ساله اجلاسی را در پاریس برگزار می کنند و با جمع کردن تعدادی افراد از کشورهای مختلف نمایشی از زنده بودن سازمان تروریستی خود دارند.

این مساله یکی از مواردی است که حتما باید در سفر وزیر خارجه فرانسه و همچنین رئیس جمهور آن کشور به تهران، به عنوان یکی از دستورالعمل های اساسی مذاکرات مقامات عالی رتبه ایران با آنها قرار داشته باشد و صد البته که این مسئله قطعا یک مطالبه عمومی از مسئولان است.

«علی شمخانی» دبیر شورای عالی امنیت ملی پیشتر هم در ملاقات با «ژان مارک اِرو» وزیر امور خارجه وقت فرانسه با انتقاد از فعالیت آزادانه گروهک تروریستی منافقین در کشور فرانسه ضمن یادآوری جنایت های کم سابقه آنان در به شهادت رساندن مسولین عالی رتبه و شهروندان عادی جمهوری اسلامی افزود: رفتارهای جنایتکارانه منافقین و همکاری مستقیم آنان با صدام در جریان جنگ تحمیلی هرگز از حافظه ملت ایران پاک نشده و هر نوع حمایت از این گروهک تروریستی موجب انتقال پیام های غیر دوستانه به جمهوری اسلامی ایران خواهد شد.

 

تداوم اتهامات و اظهارات نسجنیده فرانسوی ها علیه ایران!

در ماه های اخیر مقامات عالی رتبه فرانسه «امانوئل ماکرون» رئیس جمهور و «ژان ایو لودریان» وزیر امور خارجه آن کشور اظهارات بی پایه و اساسی را علیه ایران مطرح می کنند و با صراحت ایران را خطر و تهدیدی جدی برای منطقه و جهان قلمداد می کنند که البته واکنش هایی هم در حد بیانیه های محکومیت از طرف دستگاه دیپلماسی ایران نسبت به آنها صورت گرفته است ولی می توان میزان اثرگذاری آن را با تکرار مداوم اظهارات و اتهامات آنها علیه ایران سنجید!

در ادامه چند نمونه اظهارنظر نسجنیده و خلاف واقع را از سوی مقامات فرانسوی خواهیم داشت:

«لودریان» وزیر امور خارجه فرانسه، در نشست «شورای روابط خارجی» (Council on Foreign Relations) آمریکا مدعی شد که «اقدامات بی ثبات کننده ایران در سوریه، عراق، لبنان، یمن و یا منطقه حاشیه خلیج فارس چه به طور مستقیم و چه از طریق حمایت از گروه ها، قابل پذیرش نیست. این قضیه در مورد فعالیت های موشک بالستیک ایران که در تناقض با قطعنامه های شورای امنیت سازمان ملل است، نیز صادق است!»

وی در ادامه ادعاهای خود گفت: «این نگرش [ایران] نقطه مقابل منافع فرانسه و همینطور منافع آمریکا است و تهدیدی علیه امنیت کشورهای منطقه است. ما [فرانسه و آمریکا] مطمئناً این هدف مشترک را داریم که از اجرای این سیاست ایرانجلوگیری کنیم، زیرا نمی توانیم مداخلات تهران با هدف کسب هژمونی را بپذیریم!»

همچنین اخیرا «ماکرون» هم در یکی از گفتگوهای خود با «سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه سعودی، با طرح اتهام‌های بی‌اساسی علیه ایران، بر ضرورت مقابله با اقدامات «بی ثبات کننده» ایران در منطقه تاکید کرده است.

وی در ادامه می گوید: «موضع فرانسه درقبال نقش تخریبی ایران و حمایت آن از شبه‌نظامیان حوثی( انصارالله) از طریق ارسال موشک‌های پیشرفته برای هدف قرار دادن عربستان و ثبات منطقه، آشکار است.»

گفتنی است علاوه بر اظهارات فوق، ماکرون در ماه های اخیر طی تماسی تلفنی با ترامپ رئیس جمهور آمریکا و همچنین دیدار با نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی مواضع مشترکی را با آنها در قبال ایران اتخاذ کرده است.

وزیر خارجه فرانسه پیش از عزیمت به ایران در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوی «ژورنال‌ دودیمانش» برای میزبان خود خط و نشان می کشد و با بیان اینکه «برنامه‌های موشک بالستیک که (موشک‌ها) می‌توانند چندین هزار کیلومتر برد داشته باشند، با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل سازگار نیست، گفته است: این موشکها فراتر از نیاز تهران به دفاع از مرزهای خود است.»

وی گستاخی خود را در ادامه صحبت هایش با تهدید ایران تکمیل می کند و می گوید: «اگر به این موضوع توجه نشود امکان دارد که تحریم‌های جدیدی علیه ایران اعمال شود!!»

البته باید توجه داشت که کارنامه سیاهی که فرانسوی ها نسبت به مردم ایران از خود به یادگار گذاشتنه اند محدود به مسائل مرتبط با برجام، موشکی و توان دفاعی کشورمان نمی شود!

 

پرونده «فرآورده‌های خونی آلوده»

پرونده «فرآورده‌های خونی آلوده» به حدود سه دهه قبل و در جریان جنگ ایران و عراق و در خلال سال‌های ۶۲ و ۶۳ به وجود آمد یکی دیگر از اقدامات ناپسند و فراموش نشدنی مقامات آن کشور در قبال ایرانیان بود.

انستیتو «مریو» که اکنون در مالکیت شرکت سنوفی اَوِنتیس فرانسوی است فاکتورهای انعقادی آلوده به «اچ‌ آی وی» را برای استفاده بیماران هموفیلی به برخی کشورها نظیر آلمان (غربی)، ایتالیا، آرژانتین، عربستان، عراق و ایران و چند کشور دیگر صادر کرد. همین مسئله باعث شد تعدادی از بیماران هموفیلی و تالاسمی که از این فرآوردها به عنوان دارو استفاده کردند به این ویروس مبتلا شده و جان خود را از دست بدهند.

 

لزوم واکنش قاطعانه دستگاه دیپلماسی در برابر اتهام زنی های فرانسه

با همه تفاسیر فوق می توان اینگونه تحلیل کرد که حجم گسترده تخریب ها و اتهام زنی های مقامات پاریس علیه تهران و تهدید قلمداد کردن ایران برای منطقه و جهان نشان از این دارد که رویکرد مقامات فرانسوی پس از برجام کاملا منفعت گرایانه، یک جانبه و از طرفی مبتنی بر «سیاست دو گانه» بوده است، یعنی از طرفی آنها برای تامین منافع اقتصادی خود به ایران نزدیک و قراردادهایی را به امضا می رسانند و از دیگر روی با گردن نهادن به سیاست تحمیل شده از سوی کاخ سفید، با برجام مخالفت و مکرر اظهارات بی پایه و اساس خود را در خصوص مسائل موشکی و منطقه ای علیه ایران مطرح کنند.

فرانسوی ها به وضوح نشان دادند که هم صدا با رژیم صهیونیستی و آمریکا، در راستای «گسترش ایران هراسی» در منطقه و جهان نسبت به ایران اتهام زنی می کنند و از این بابت هیچ گونه نگرانی هم ندارند.

«نقوی حسینی» سخنگوی کمیسیون امنیت ملی مجلس در این رابطه گفته: قبلا بارها اعلام شده که حوزه دفاعی قابل مذاکره نیست و به اعتقاد من این برخوردهای فرانسه باید با پاسخی قاطع مواجه شود اگر فرانسوی‌ها به همین شکل موضع علیه جمهوری اسلامی داشته باشند دولت باید در مناسبات خود با مقامات فرانسوی تجدیدنظر کند.

وی ادامه می دهد: به اعتقاد من در سفر پیش رو باید با مقامات فرانسوی صراحتا گفتگو شود و در خصوص این نوع موضع گیری‌های فرانسه دولت و دستگاه دیپلماسی موضع گیری شفافی نشان دهند و به فرانسوی‌ها اعلام شود اگر بخواهند این موضع گیری را ادامه دهند جمهوری اسلامی در مراودات خود تجدید نظر خواهد کرد.

«علی اکبر ولایتی» مشاور امور بین الملل رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز در خصوص طرح برخی موارد از جانب فرانسوی ها در خصوص مذاکره موشکی با ایران گفته: آمادگی دفاعی جزو حقوق اولیه هر ملتی است که هیچ کشور دیگری نمی تواند برای ما و یا کشورهای دیگر تعیین تکلیف کند؛ بنابراین اینکه ما چه موشکی داشته باشیم، این در اختیار جمهوری اسلامی ایران است و هرگونه صلاح بداند آن کار را می کند.

وی با هشدار نسبت به اینکه اگر سفر وزیر امورخارجه فرانسه به تهران برای تحکیم روابط است، بهتر است از این موضع گیری های منفی خودداری کند، افزود: فرانسه بهتر است بی جهت ادعایی نکند که از عهده آن بر نیاید.

 «بهرام قاسمی» سخنگوی وزارت امور خارجه هم در خصوص لزوم برخورد قاطعانه نسبت به اظهارات و توقعات زیاده خواهانه فرانسوی ها اینطور گفته: جمهوری اسلامی ایران هرگز اجازه نخواهد داد دیگران در جهت کاهش توان دفاعی و باز دارندگی ایران صلح جو  سخن و یا تلاشی با معیار های دو گانه داشته باشند و در عین تکرار  و ابراز نگرانی از توان دفاعی ایران به فروش و تسلیح دیگر کشورهای منطقه به انواع سلاح های فوق پیشرفته اقدام کنند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

به مناسبت سالروز انفجار در حرم رضوی

بازخوانی انفجار در حرم مطهر رضوی به دست منافقین

دادسرای عمومی و انقلاب تهران خبر داد

محمد ثلاثِ تروریست قصاص شد

سیدرضا قزوینی، بنیاد هابیلیان

سیرک سالانه منافقین، نمایشی از جنس ناامیدی

سیدرضا قزوینی، بنیاد هابیلیان

منافقین چگونه پای موساد را به آلبانی باز کردند

گفت‌وگو با خواهر شهید طالب طاهری

مقاومت طالب ۱۷ساله منافقین را متعجب کرده بود

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوپنجاه‌وسوم)

خاطره‌ای کوتاه از لحظاتی قبل از شهادت قربان اکبری

مشروح گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با حضور دبیرکل بنیاد هابیلیان

منافقین با ادعای دموکراسی‌خواهی به‌دنبال تطهیر چهره آلوده خود هستند

جدیدترین مطالب

شهید استان مازندران

شهید محمدتقی گرائیلی

گفت‌وگوی هابیلیان با همسر شهید طهماسب هادی‌زاده

مدعیان حقوق‌بشر چه جوابی برای خانواده شهدا دارند؟

شهید استان کرمان

شهید درویش افضلی‌پور

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

«فیک‌نیوز» در خدمت تروریسم

گفت‌وگوی هابیلیان با مادر شهید مجید دهمیری

کومله با بی‌رحمی قلب و کلیه جوان 18ساله‌ام را شکافت

سیدرضا قزوینی، بنیاد هابیلیان

منافقین چگونه پای موساد را به آلبانی باز کردند

مشروح گفت‌وگوی ویژه خبری شبکه دو سیما با حضور دبیرکل بنیاد هابیلیان

منافقین با ادعای دموکراسی‌خواهی به‌دنبال تطهیر چهره آلوده خود هستند

شهید استان کرمان

شهید یعقوب آرتا

مطالب پربازدید بخش حقوق‌بشر

به مناسبت سالروز ترور آیت الله توسط فرقان

روایتی از ترور نافرجام آیت‌الله هاشمی رفسنجانی

به مناسبت سالروز انفجار در حرم رضوی

بازخوانی انفجار در حرم مطهر رضوی به دست منافقین

به مناسبت سالروز انفجار مسجد علی‌ابن‌ابیطالب زاهدان

فرزندانم در مظلومیت به شهادت رسیدند

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوچهل‌وهفتم)

وصیت شهید آستانه‌پرست، 10روز قبل از شهادتش

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوچهل‌وهشتم)

سوءاستفاده منافقین از کفاش محل برای ترور شهید محسن‌پور

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوچهل‌ونهم)

ماجرای مخالفت شهید حسینی با داشتن محافظ

به مناسبت اولین سالگرد حادثه تروریستی مجلس شورای اسلامی

یادی از شهدای مجلس شورای اسلامی در اولین سالگردشان

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوپنجاهم)

ماجرای تهدیدهای منافقین و تغییر چهره شهید سلطانی

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوپنجاه‌وسوم)

خاطره‌ای کوتاه از لحظاتی قبل از شهادت قربان اکبری

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دو شنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
1
تاریخ : 1359/03/01
2
تاریخ : 1359/03/02
3
تاریخ : 1359/03/03
4
تاریخ : 1359/03/04
5
تاریخ : 1359/03/05
6
تاریخ : 1359/03/06
7
تاریخ : 1359/03/07
9
تاریخ : 1359/03/09
10
تاریخ : 1359/03/10
11
تاریخ : 1359/03/11
12
تاریخ : 1359/03/12
13
تاریخ : 1359/03/13
14
تاریخ : 1359/03/14
15
تاریخ : 1359/03/15
16
تاریخ : 1359/03/16
17
تاریخ : 1359/03/17
18
تاریخ : 1359/03/18
19
تاریخ : 1359/03/19
20
تاریخ : 1359/03/20
21
تاریخ : 1359/03/21
22
تاریخ : 1359/03/22
24
تاریخ : 1359/03/24
25
تاریخ : 1359/03/25
26
تاریخ : 1359/03/26
30
تاریخ : 1359/03/30
31
تاریخ : 1359/03/31
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان