مجاهدین خلق (منافقین) منصور زارتشت را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت

 

عباس صحرائی

نام مستعار: محسن

فرمانده واحد تروریستی

عباس غلامی

نام مستعار: محمود

عضو واحد تروریستی

 

1.اعترافات عباس صحرائی یکی از عاملین ترور شهید زارتشت در مورد نحوه انجام جنایت:

"... افراد واحد تروریستی: عباس صحرائی و عباس غلامی

تاریخ و ساعت عملیات: 10 صبح یا اواخر مهر یا اوایل آبان

مکان عملیات: خیابان قصر

شیوه عملیات: با شناسایی قبلی که از محل ترور شده بود، من و محمود باید به شکل جداگانه هر کدام در فاصله 100 متری محل ترور حاضر می شدیم.... من نیز به داخل مغازه رفتم و پس از شلیک دو گلوله به طرف مورد ترور بلافاصله بیرون آمده و در حالی که محمود با موتور حاضر بود، فرار کردیم.

آدرس و کروکی: خیابان شریعتی، خیابان قصر

... نتیجه: شهادت مورد ترور  اسم شهید: منصور زارتشت   سن شهید: 30 سال.... “

2.گزارش درونی منافقین درباره نحوه این جنایت که در قسمت هایی از آن این چنین آمده است:

“واحد موتوری در ساعت 35/9 به محل مورد نظر می رسد... اما وی در مغازه نبود و برای خرید تخم مرغ به مغازه بغلی رفته بود، در نتیجه برادر رزمنده وارد مغازه بغلی که لبنیاتی بوده شده و با شلیک دو گلوله به قلب منصور او را به هلاکت می رساند... “

به نام خلق، علیه خلق!

جهاد سازندگی از بطن انقلاب شکوهمند مردم مسلمان ایران جوشید و به رفع همه آثار و میراث شوم رژیم ستمشاهی همن گماشت. آفتاب سوزان جنوب و سرمای طاقت فرسای شمال، کویر خشک شرق و کوههای سر به فلک کشیده غرب، همه و همه شاهد تلاش‌های شبانه روزی جهادگران اسلام بوده و هست. تأمین مسکن، آب، برق، جاده، حمام، مسجد، مدرسه و تهیه وسایل کشاورزی و دامپروری و... برای روستائیان محروم تنها گوشه ای ناچیز از خدمات ارزنده جهاد سازندگی است که در کنار فعالیت چشمگیر آن در جبهه‌های جنگ و سایر عرصه ها به چشم می خورد و نشان دهنده نقش پر اهمیت این نهاد در تداوم انقلاب می باشد.

به همین دلایل دشمنان اسلام کینه ای عمیق از جهاد سازندگی به دل دارند و در موفقیت‌های آن تثبیت روز افزون جمهوری اسلامی را می بینند. حمله عوامل استکبار جهانی به جهادگران از بدو تشکیل این نهاد آغاز شد و کماکان نیز ادامه دارد.  در کردستان آنان را سر بریدند، در بلوچستان قطعه قطعه شان کردند و در تهران بارها به مراکزشان بمب و نارنجک پرتاب کردند و ماشین‌های جهاد را به آتش کشیدند و بدین ترتیب نشان دادند که همه دعاوی شان در مورد “حمایت از خلق “و امثالهم شعارهایی تو خالی بیش نیست.

شهید زارتشت، جهادگری از خود گذشته بود و مانند بسیاری دیگر از همرزمانش در این جهاد فی سبیل الله به شهادت رسید و با خون خود درخت سازندگی را آبیاری کرد و در این راه ماهیت واقعی منافقین و دیگر مزدوران شرق و غرب را بار دیگر بر ملا نمود.

شهید منصور زارتشت

شغل: مکانیک، عضو جهاد سازندگی

سن: 35 سال

وضعیت تأهل: متأهل دارای سه فرزند

محل شهادت: خیابان قصر

تاریخ شهادت: 1360/9/6

زندگینامه

در سال 1325 در خانواده‌ای متدین به دنیا آمد و تحصیلات خود را تا کلاس ششم ابتدایی ادامه داد و سپس مکانیکی و کمک فنر سازی را پیشه خود ساخت. از آنجایی که علاقه ای فراوان به ادامه تحصیل داشت، می کوشید شب ها پس از اتمام کار روزانه درس بخواند و مدارج تحصیلی را طی کند. از کودکی ارادتی خاص به اسلام و عشقی وافر به سالار شهیدان اسلام حضرت ابا عبدالله (ع) داشت و از نوجوانی در دستجات عزاداری شهید کربلا شرکت می کرد و خود نیز چنین دستجاتی را تشکیل می داد.

از سال 1342 هم زمان با قیام خونبار 15 خرداد، قدم به صحنه مبارزه گذاشت و در این نهضت پر شکوه فعالانه شرکت جست. از سال 1355 کسب و کار به به کلی کنار گذاشت و تمام وقت خود را صرف شکوفایی انقلاب اسلامی نمود. با شهید حجت الاسلام مهدی شاه آبادی مصاحب بود و در اثر ارشادات ایشان فعالیت‌های چشمگیری از جمله پخش و توزیع نوار و اعلامیه در قم انجام داد.

به سبب همین مبارزات توسط رژیم ستمشاهی دستگیر و در قم زندانی شد. در زندان قم نیز دست از مقاومت بر نداشت و آنچنان در افشاگری و شوراندن سایر زندانیان فعال بود که ساواک مجبور شد به زندان قصر انتقالش دهد. در این زندان نیز با وجود تحمل شکنجه‌های فراوان فریاد مقاومت او خاموش نشد و پس از این که به همت مبارزات امت شهید پرور از زندان آزاد شد، با شور و شوق و ایمانی صد چندان بر مبارزاتش افزود.

بارها به دست قداره بندان رژیم ستمشاهی مورد ضرب و جرح قرار گرفت، اما سنگر اسلام را ترک نکرد. در مورد این فشارها با لبخندی شیرین به پدرش گفت: “هر ضربه باتوم این پست فطرت ها برای من نوازش است بود که به تن و بدن من شد و هر چه بیشتر می زدند، بیشتر لذت می بردم.”در یوم الله 17 شهریور به اتفاق تمام فامیل در میدان شهدا حضور داشت و سینه اش را سپر گلوله‌های آمریکا کرد و در 22 بهمن، روز پیروزی خون بر شمشیر، در تسخیر دژهای استبداد آریا مهری نقش مؤثر داشت.

با پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی به جهاد سازندگی پیوست تا دین خود را در بازسازی، نو سازی میهن اسلامی ادا نماید. مدت 2 سال بدون حقوق و کوچکترین چشم داشتی در جهاد سازندگی کردستان فعالیت کرد و با ایجاد مدارس و حمام و آبرسانی به روستاهای محروم، گوشه ای از ایمان مقدس خود را به نمایش گذارد.

او پس از اتمام کار روزانه، شب ها به سخنرانی برای عناصر فریب خورده می پرداخت و سهم به سزائی در ارشاد بسیاری از آنها ایفا نمود و در انجام این وظیفه دو بار تا مرز شهادت پیش رفت. پس از پایان مدت مأموریتش در جهاد سازندگی کردستان به تهران بازگشت و در دورانی که گروهک‌های آمریکایی می کوشیدند جامعه را به آشوب کشند، اقدام به تأسیس بسیج مسجد مهدیه قصر نمود و به ادامه حراست از خون شهیدان و دستاوردهای عظیم انقلاب اسلامی همت گماشت و همچون سدی آهنین و شکست ناپذیر خویشتن را در برابر ضد انقلاب قرار داد.

شهادتنامه

منافقین از مدت ها قبل این جهادگر مؤمن را شناسایی کرده و در خدمت به منافع استکبار جهانی قصد به شهادت رسانیدن او را داشتند و شهید زارتشت نیز به خوبی از این توطئه شوم اطلاع داشت. اما او که جان و مالش را وقف اسلام کرده و همچون پروانه گرد شمع شهادت می گشت، کسی نبود که برای حفظ جان ایمان و تعهدش را پایمال کند.

عاقبت حدود ساعت 10 صبح روز ششم آذر 1360 جنایت به وقوع پیوست، دو نفر از تروریست‌های منافق به مغازه خواربار فروشی محل کار شهید مراجعه کرده و ناجوانمردانه او را به گلوله می بندند و وحشت زده از صحنه ارتکاب جنایت می گریزند.

در گزارش پزشکی قانونی علت شهادت منصور زارتشت چنین ذکر شده است:

“جسد متعلق به مردی است در حدود 35 ساله، قد بلند، چاق، گوشت آلود و دارای ریش می باشد. چشم و ابرو مشکی بوده و در معاینه محل ورود دو تا گلوله در سمت جلو سینه دارد و خروج گلوله از ناحیه پشت دارد و گلوله دیگری به دست راست اصابت کرده است و این گلوله باعث خونریزی وافر سینه  کرده و شوک حاصله از خونریزی داخلی باعث مرگ شده است.”

آجر هر مدرسه ای که به یاری این شهید در کردستان ساخته شده و هر قطره آبی که به همت این شهید به روستاهای محروم کردستان رسیده است، شاهد و گواهی بر مظلومیت و حقانیت او و داغ ننگی بر چهره پلید مزدوران آمریکاست و شهادت خونبارش نیز پایانی پرشکوه بر زندگی سرتاسر ایثار و مبارزه اش بود. یادش گرامی باد.

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 110، شماره  23


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

به مناسبت عملیات ایذایی گروهک جندالشیطان در چاه جمال ایرانشهر

عوامل جندالشیطان قصد ترور و انفجار در ایرانشهر را داشتند

به مناسبت سالروز شهادت شهید آیت‌الله دستغیب؛ مصاحبه با همسر شهید

عامل انتحاری منافقین در پوشش زن باردار آیت‌الله دستغیب را به‌شهادت رساند

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

زنی با نقاب «حقوق بشر» اما همپای شیطان

گفت‌وگوی هابیلیان با همسر شهید افشاری

گروهک کومله پیکر بی‌جان همسرم را کنار جاده رها کرده بود

باحضور مسئولان استانی کردستان و دبیرکل بنیاد هابیلیان

برگزاری شب خاطره و گرامیداشت شهید ترور ملامحی‌الدین بیانی در سنندج

دبیرکل بنیاد هابیلیان در سخنرانی قبل از خطبه‌های نمازجمعه سنندج

ایران قربانی ترور و پرچمدار مبارزه با تروریسم است

به همت بنیاد هابیلیان و دانشگاه آزاد اسلامی سنندج

برگزاری نشست علمی با موضوع «بررسی زمینه‌ها و تاریخچه تروریسم در کردستان»

نامه مادر شهید مسعود مخبری به کمیسرعالی حقوق‌‎بشر سازمان ملل

چرا منافقین تنها پسرم را از من گرفتند

در نشست خبری دبیرکل بنیاد هابیلیان در سنندج مطرح شد

یادواره «1870 شهید ترور استان کردستان» 27آذر در سنندج برگزار می‌شود

جدیدترین مطالب

در راستای برگزاری یادواره شهدای ترور استان کردستان

دیدار با خانوادۀ شهیدان ترور بیگلری و اسماعیلی در سنندج

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

«ارتش جدید سوریه» نشان‌دهنده اعتیاد آمریکا به تروریسم

شهید استان کرمان

شهید نصرالله خاندانی

در نشست خبری دبیرکل بنیاد هابیلیان در سنندج مطرح شد

یادواره «1870 شهید ترور استان کردستان» 27آذر در سنندج برگزار می‌شود

دکتر رضا اختیاری امیری، بنیاد هابیلیان

بیت‌المقدس و دوگانگی رفتاری آمریکا

دبیرکل بنیاد هابیلیان در سخنرانی قبل از خطبه‌های نمازجمعه سنندج

ایران قربانی ترور و پرچمدار مبارزه با تروریسم است

دبیرکل بنیاد هابیلیان در نشست علمی تروریسم در کردستان

ردپای کشورهای استعمارگر در تمام حوادث تروریستی مشهود است

جامعه‌شناس دانشگاه آزاد سنندج در نشست علمی تروریسم در کردستان

ترور برای دستیابی به اهداف خاص سیاسی و اجتماعی انجام می‌شود

عضو هیئت‌علمی دانشگاه آزاد سنندج در نشست علمی تروریسم در کردستان

حرکت‌های تروریستی در دنیای مدرن به شکل حملات انتحاری است

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
4
تاریخ : 1358/09/04
12
تاریخ : 1358/09/12
16
تاریخ : 1358/09/16
17
تاریخ : 1358/09/17
18
تاریخ : 1358/09/18
19
تاریخ : 1358/09/19
20
تاریخ : 1358/09/20
21
تاریخ : 1358/09/21
23
25
تاریخ : 1358/09/25
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان