مجاهدین‌خلق (منافقین) حمید صائمی را ترور کردند

عاملین ترور و اسناد جنایت:

سعید چاچ

نام مستعار: غفور  

فرمانده واحد تروریستی

حسین عظیمی

نام مستعار:

عضو واحد تروریستی

1. اعترافات سعید چاچ یکی از عاملین ترور شهید صائمی:

" عملیات چهارم، برنامه شهادت آقای صائمی بود که من به عنوان مأمور آتش رفتم و در این عملیات ... حسین عظیمی او را تعقیب کرد و رفت داخل لبنیاتی در حضور لبنیاتی او را شهید کرد ... و این مسئله 14 شهریور سال 60 بود."

2. اظهارات حمید پیریائی عضو واحدهای تروریستی در رابطه با ترور فوق:

" عملیاتی بود که توسط حسین عظیمی و سعید چاچ بود. در گیشا که منزل مسکونی مسئول شیر پاستوریزه را به شهادت رسیدن و گویا این شخص را در مقابل چشم خانم به رگبار بستن و گریختن ... "

3. اظهارات محمد رضا نادری فرمانده یکی از واحدهای تروریستی بخش ویژه نظامی منافقین در همین زمینه:

" صبح دو نفر با موتور سرقتی به درب خانه آقای حمید صائمی مراجعه می‌کنند، وقتی ایشان سوار ماشین می‌شود، سعید چاچ به بهانه تقاضای کار به کنار ماشین مراجعه می‌کند و وقتی قصد شلیک می‌کند، سلاحش روی ضامن بوده که آقای صائمی از ماشین پیاده شده و شروع به دویدن می‌کند، حسین عظیمی با شلیک تیرهای پیاپی وی را شهید می‌کنند که سعید چاچ پیاده و حسین عظیمی با موتور از محل می‌گریزند.

در ادامه راه شهید

مسلماً پس از شهادت برادر صائمی که جان و هستی خویش را برای رضایت خدا فدیه نمود، کارگران کارخانجات مختلف مخصوصاً کارخانجات تحت نظارت وی، در راه اصیل اسلام و خط ولایت فقیه که راه و خط آن شهید بزرگوار بود قدم‌های خود را استوارتر از گذشته به جلو بر خواهند داشت و ضمن حفظ اتحاد و انسجام خویش در چارچوب انجمن‌های اسلامی همچون سدی مقاوم در مقابل هرگونه توطئه ضد انقلابی خواهند ایستاد و در کنار آن وظایف و مسئولیت‌های روزمره خویش را در جهت افزایش تولید و حصول به مرز خودکفایی و استقلاب اقتصادی به نحو شایسته‌ای به انجام خواهد رساند.

اظهارات مهران اصدقی یکی از فرماندهان بخش ویژه نظامی منافقین درباره اهداف گروهک مزبور از انجام این قبیل جنایات:

" ... در مورد ترور پاسداران و افراد حامی نظام، این طور تحلیل می‌شد که ترور هر فرد حزب اللهی و پاسدار یک محله را آزاد می‌کند ... "

شهید حمید صائمی   

شغل: رئیس کارخانجات شیر پاستوریزه تهران   

سن: 34 سال

وضعيت تأهل: متأهل دارای یک فرزند   

محل شهادت: کوی نصر، مقابل منزل   

تاريخ شهادت: 1360/6/14

زندگينامه

 

سال 1326 در قریه حصارت کرج در یک خانواده محروم و مستضعف دیده به جهان گشود. دوران تحصیلات ابتدایی و متوسطه را با جدیت و تلاش پیگیر آغاز کرد و ضمن ادامه تحصیل به فعالیت‌های سیاسی – مذهبی و همچنین انجام تمرینات ورزشی اقبال نمود. در جریان قیام خونین 15 خرداد 42، هم زمان با شکل گیری نهضت اسلامی در میهن ستمدیده، حمید با دستنویسی و پخش اعلامیه‌ها و سخنرانی‌های حضرت امام خمینی به صف مبارزین پیوست و پیام ایشان را تا حد توان به مردم رساند.

شهید صائمی پس از کسب مدرک دیپلم در ادامه تحصیلات خود به مدرسه عالی علوم تغذیه راه یافت و در پی اخذ درجه لیسانس به خدمت سربازی اعزام گردید. آنگاه پس از پایان خدمت به استخدام وزارت کشاورزی در آمد و برای طی دوره‌های گوناگون علمی و عملی به کشورهای مختلف فرستاده شد.

وی با توجه به تجارب و رهآوردهای علمی و تکنیکی که از این مسافرت‌ها کسب نمود به ریاست کارخانجات شیر پاستوریزه اصفهان منصوب شد و با همت و پشتکار خود توانست تولیدات کارخانجات مزبور را که در آن زمان توسط کارشناسان خارجی اداره می‌شد، افزایش داده و آنان را به تحسین و تعجب وا دارد، ولی چندی نگذشت که به دلیل مخالفت با سوء استفاده‌های مالی که از طرف مسئولین کارخانه صورت می‌گرفت با غارتگران بیت المال درگیر شد و مصراً درخواست انتقال به محل دیگری را نمود که به دنبال آن به شرکت تهیه و توزیع شیر در تهران منتقل گردید.

برادر حمید صائمی هنگامی به تهران منتقل گردید که نهضت اسلامی مجدداً پس از پانزده سال در سراسر میهن خونبار پا گرفته بود، لذا وی مشتاقانه در صحنه تظاهرات و راهپیمایی‌های میلیونی در تهران حضور یافت و با توجه به زمینه‌های فکری و روحی آمادگی که از قبل داشت، توانست پیام انقلاب اسلامی را از صمیم قلب دریافت نموده و گام‌های مؤثر و مفیدی را در جهت پیشبرد اهداف آن بردارد.

پس از پیروزی وی مسئولیت نظارت بر کارخانجات شیر در شهرستان‌ها را به عهده گرفت و ضمن سر و سامان دادن و بهبود وضع آنها، زمینه‌های مساعد برای توسعه و ایجاد کارخانجات شیر پاستوریزه در شهرستان‌ها را ارزیابی نمود. آنگاه با ابراز لیاقت و صلاحیت در زمان دولت شهید رجائی و هم زمان با افزایش حرکت‌های شوم ضد انقلابیون داخلی گروهک‌های وابسته در کارخانجات و کارشکنی مسئولین سابق و ... به ریاست کارخانجات شیر پاستوریزه تهران منصوب گردید و هم زمان با حفظ سمت، عضویت هیئت مدریه صنایع شیر ایران را هم  پذیرفت.

وی فردی شجاع، قوی، جدی و صمیمی بود و با حق طلبی و حمایت از محرومیت و مستضعفین و رفاقت و خوش رفتاری با مردم تجسم یک مسلمان متعهد و مکتبی در محیط پیرامون خود به شمار می‌رفت. وفای به عهد و قاطعیت در تصمیم، قناعت در زندگی و اقتصاد و میانه روی در معیشت از صفات بارز وی بود.

برادر صائمی با اتکال به خدای بزرگ و تحت رهبری‌های پیامبر گونه امام با مدیریت انقلابی و برای سر و سامان بخشیدن به کارخانجات تحت مسئولیت خود کمر همت بست و با حفظ وحدت و یکپارچگی بین کارگران و کارکنان مؤمن به انقلاب و حزب اللهی و با تشکیل و تقویت انجمن اسلامی همچون کوهی استوار در مقابل توطئه‌های گروهک‌های وابسته و مزدور ضد انقلاب در محیط کار خود ایستادگی نمود و در رشد کمی و کیفی تولیدات کارخانجات شیر موفقیت‌های بی نظیری را کسب نمود.

بی تردید کار و تلاش بی وقفه و شبانه روزی و بکارگیری تمام توان علمی و فنی و ایثار و فداکاری در راه خدا و جانبازی و آمادگی برای شهادت رمز و راز موفقیت وی به شمار می‌رفت.

 

شهادتنامه

تا این که سرانجام به دلیل خنثی سازی توطئه مزدوران استکبار شرق و غرب در کارخانه و فعالیت به نفع کارگران مستضعف مورد شناسایی منافقین تروریست قرار گرفت و یک روز صبح زود در حالی که از منزل عازم محل کار خود بود مورد سوء قصد ناجوانمردانه آنان واقع شد. تروریست‌ها که از ساعتی قبل در حوالی منزل ایشان کمین کرده بودند، بلافاصله پس از مشاهده وی به بهانه تقاضای کار به کنار اتومبیلش می‌روند.

 و یکی از آنها به قصد شلیک گلوله، سلاحش را بیرون می‌کشد، ولی به علت روی ضامن بودن سلاح موفق به انجام نیت شوم خود نمی شود. در این حال برادر صائمی از اتومبیل خارج شده و شروع به دویدن می‌نماید و در یک مغازه لبنیاتی در همان حوالی سنگر می‌گیرد. اما تروریست دیگر که مترصد فرصت بود در مقابل دیدگان صاحب مغازه و خانواده برادر صائمی، با شلیک چند گلوله وی را به شهادت می‌رسانند.

پزشکی قانونی پس از معاینه جسد مطهرش در گزارش خود می‌نویسد:

" ... اصابت گلوله به تعداد یک عدد در جمجمه سوراخ ورودی به قطر تقریبی 7 میلیمتر در سمت راست ناحیه شقیقه سوراخ خروج نامنظم در سمت راست ناحیه آهیانه، یک عدد در سمت راست قفسه صدری با مشخصات قبل خروج از سمت چپ ناحیه پشت سینه 3 عدد در ران و ساق راست ... "

و لحظاتی بعد شهید صائمی که الگوی شایسته‌ای برای مدیران جمهوری اسلامی بود با قلبی سرشار از عشق به خدا در مقابل دیدگان همسر و تنها فرزند دلبندش مشتاقانه به دیدار معشوق می‌شتابد و در پرواز خونین خود ملکوتیان را به وجد می‌آورد.

باشد تا خون گرم و جوشان او همواره در رگ‌های همرزمانش به جریان افتد و ثمرات پر برکت شهادت وی و سایر شهدای انقلاب اسلامی پیروزی نهایی و حاکمیت صالحان و متقین بر زمین را که وعده تخلف ناپذیر الهی است، تسریع بخشد.

مزار شهید: بهشت زهرا، قطعه 24، ردیف 92، شماره  43 

 

پیام خون شهیدان 

و حقاً هر گاه برادری پاسدار، بسیجی، کمیته‌ای، روحانی، کارمند، کارگر، معلم، مهندس و چه فرق می‌کند، فرزندی از فرزندان امت حزب الله به دست منافقین سنگدل به شهادت می‌رسند، تمامی اطراف محل فعالیت وی آزاد می‌شود، اما نه برای توطئه گری و هرج و مرج طلبی و بیگانه پرستی، بلکه برای پیگیری و تداوم بخشیدن به راه شهید و شکستن قید و بند افکار و هیاهوهای گروهک‌های ضد انقلابی و گسستن از هر چه که مردم را از حرکت در راه اصیل اسلام و تبعیت از امام عزیز و ایستادگی بر مواضع انقلابی باز می‌داشت.

و به این ترتیب به برکت خون این شهیدان، نهال‌های انقلاب در هر محل آبیاری می‌شد و به بار نشست و در هر زمان میوه‌های پر ثمر خود را در جبهه‌های جنگ تحمیلی با دشمن بعثی صهیونیستی یا در پشت جبهه در صفوف سربازان و خدمتگزاران گمنام اسلام و در سنگر سازندگی و تولید ارائه می‌نمود.

و اکنون در پی پیروزی‌های افتخار آفرین امت حزب الله در جبهه جهاد سازندی و گسترش و صدور فرهنگ انقلاب اسلامی، به همت مسلمین و مستضعفین جهان نهضت اسلامی می‌رود تا بنیان استبداد و استعمار و استثمار و استعباد را در جهان از بن برانداخته و زمینه را برای ظهور حضرت مهدی (عج) آماده نماید.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با هیئت پارلمانی اتحادیه اروپا

حضور بنیاد هابیلیان در راهپیمایی باشکوه 22بهمن

برگزاری نمایشگاه‌های هابیلیان به مناسبت یوم‌الله 22 بهمن

مروری بر شاخص‌ترین عناصر شبکۀ مخفی نفوذ منافقین

نفوذ؛ رعدی در آسمان بی‌ابر

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

22بهمن، تئوری ساندیس و عصبانیت منافقین!

حضور گسترده مردم در جشن 40سالگی انقلاب

22بهمن96، حماسه‌ای که دهان شیطان اکبر و پادوهایش را بست

به مناسبت سالروز حادثه تروریستی انفجار اتوبوس سپاه در زاهدان

جنایتی هولناک از جندالشیطان: 11 شهید و 32 مجروح براثر انفجار اتوبوس

گفت‌وگوی هابیلیان با مادر شهید مصطفی اصلاح‌طرفین

کردستان بزرگ؛ عنوانی که کومله برای جذب جوانان استفاده می‌کرد

دکتر رضا اختیاری امیری، بنیاد هابیلیان

فرصت‌سازی منافقین از تحولات داخلی و خارجی

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با مادر شهید محمد خراسانی

پسرم را حین امدادرسانی به مجروحان به‌شهادت رساندند

جدیدترین مطالب

پرونده دادستان انقلاب (2) به همراه تصاویر

نبرد تمام عیار دادستان با منافقین

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

«تروریسم داخلی» و انحراف رسانه‌ای در آمریکا

شهید استان مازندران

شهید دانش خجیر انگاس

پرونده دادستان انقلاب (1) به همراه تصاویر

جبهه‌بندی‌ با «نفاق» از درون زندان

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با همسر شهید عباسعلی بیات

روایت ترور خبرنگار جمهوری اسلامی به دست منافقین

شهید استان خراسان رضوی

شهید علی‌اکبر نوعی قالیباف

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوسیزدهم)

اهتمام شهید اقرع به بر‍‍‍‍‍پایی نماز جماعت

مطالب پربازدید بخش اسناد

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
10
تاریخ : 1358/11/10
12
تاریخ : 1358/11/12
13
تاریخ : 1358/11/13
27
تاریخ : 1358/11/27
30

روزشمار وقایع تروریستی کشور

اینفوگرافی وقایع تروریستی کشور

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان