مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر در حرم رضوی برگزار شد

مراسم بزرگداشت شهدای هفتم تیر؛ شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش با حضور مسئولان در حرم رضوی برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور)، مراسم بزرگداشت شهید آیت‌الله بهشتی و ۷۲ تن از یارانش شامگاه هفتم تیر با حضور علیرضا رشیدیان، استاندار خراسان رضوی، حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، حجت‌الاسلام سید محمد سلطانی، رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی خراسان رضوی و ... در صحن جامع رضوی برگزار شد.

در ابتدای این مراسم جلیل حسین‌زاده،  آیاتی از سوره قاف و سوره کوثر را تلاوت کرد و پس از آن رضا نبوی به مرثیه‌سرایی پرداخت و در ادامه صابر خراسانی، برای شعرخوانی روی جایگاه رفت.

برنامه بعدی نیز سخنرانی حجت‌الاسلام سیدابراهیم رئیسی، تولیت آستان قدس رضوی بود که وی  آیت‌الله شهید دکتر بهشتی را عالم، دانشمند، دین‌شناس، وظیفه‌شناس و زمان‌شناس توصیف کرد و در این‌باره افزود: ایشان واقعا عالم به زمان بود و در زمان‌های مختلف می‌دانست که نیاز جامعه چیست؛ در دوره‌ای مدرسه‌ای در قم تأسیس کرد تا دانش‌آموزان دبیرستانی با مواد آموزشی و روش تربیت دینی به صورت پایلوت در این مدرسه تحصیل کنند و در دوره دیگری در جهت تربیت طلاب و افاضل قم در کنار شهید آیت‌الله قدوسی و آیت‌الله جنتی مدرسه حقانی را تأسیس کرد و خودشان نیز به عنوان معلم و مربی طلابی بودند که هم عالم باشند و هم روحیه انقلابی داشته و عالم به زمان باشند.

تولیت آستان قدس رضوی با بیان اینکه شهید بهشتی و ۷۲ تن در آتش نفاق سوختند، بر شناخت نفاق تأکید و ابراز کرد: صف‌آرایی ضد انقلاب خارجی که تابلو دارند مشخص است اما جریان نفاق را باید شناخت؛ عده‌ای می‌گویند نفاق در مدینه آغاز شد چراکه نفاق ریشه در طمع به جایگاه حکومتی و یا ترس از حکومت دارد و در مکه حکومتی نداشتیم اما مرحوم علامه طباطبایی می‌فرمایند از زمان دعوت پیامبر(ص) عده‌ای واقعا ایمان آوردند، عده‌ای ایمان نیاوردند و عده‌ای تظاهر به ایمان کردند که همان منافقان‌اند و در ۱۰ آیه ابتدایی سوره بقره ویژگی‌های هر سه گروه مومنان، کافران و منافقین بیان شده است.

وی بیان کرد: منافقین در ایران باعث شهادت رئیس جمهور، نخست وزیر، رئیس دیوان عالی کشور و 72 تن از یاران امام در دفتر حزب جمهوری اسلامی در هفتم تیرماه و 17000 نفر انسان بی گناه دیگر، تنها به جرم دلدادگی به انقلاب، داشتن محاسن بر صورت و داشتن عکس امام راحل شده اند.
وی اظهار کرد: امروز سئوال نسل قدیم و نسل جدید در ایران اسلامی از دولتهای اروپایی و مغرب زمین که داعیه مبارزه با تروریسم و حمایت از حقوق بشر را دارند، این است که چرا در برابر این جنایات منافقین سکوت کرده اند.
تولیت آستان قدس رضوی با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیرماه 1360 گفت: آیت الله بهشتی دین شناس، دانشمند، زمان شناس و عالم به زمان خود بود و اعتقاد داشت انسان در پرتو عمل به احکام اسلامی می تواند ربانی شود.
حجت الاسلام رئیسی با اشاره به فعالیتهای مبارزه طلبانه و ضداستکباری شهید بهشتی و تلاش وی برای اثبات ارجحیت قوانین کیفری در اسلام نسبت به قوانین مشابه در کشورهای دیگر گفت: تبلیغات منفی رسانه ای و اهانت های زیادی نسبت به شخصیت آیت الله بهشتی انجام می شد.
وی بیان کرد: تبلیغات علیه آیت الله بهشتی و اهانت وسیع به ایشان در حدی بود که پس از شهادتش، حضرت امام مظلومیت شهید بهشتی را سنگین تر از ضایعه شهادتش خواندند.
عضو شورای عالی حوزه علمیه خراسان با اشاره به اینکه مبارزه با فساد یکی از برنامه های اساسی علمای ربانی در زمانهای مختلف بوده است، افزود: وظیفه اول آیت الله بهشتی، عدالت خواهی، حق خواهی و مبارزه با فساد و وظیفه دوم ایشان تعلیم و یاد دادن بود.
حجت الاسلام رئیسی اظهار کرد: در زمان فعالیت مبارزاتی آیت الله بهشتی در اوایل انقلاب جریان نفاق در برابر ایشان قد علم کرد و عده بسیاری در این آتش نفاق سوختند.
وی نفاق را به دو قسم نقابدار و بی نقاب قابل تقسیم دانست و افزود: شناسایی و مراقبت از منافقین با نقاب و بی نقاب از اهم اقدامات مبارزانی نظیر شهید آیت الله بهشتی بود.

حجت‌الاسلام رئیسی با بیان اینکه نفاق از همان ابتدا بوده است اما بعضی نفاق‌ها با نقاب و برخی بدون نفاق است توضیح داد: نفاق بدون نقاب را همه می‌شناسند مانند «عبدالله بن ابی» که همه به نام منافق او را می‌شناختند اما شناخت و شناساندن نفاق بانقاب سخت است؛ خدا رحمت کند مرحوم آیت‌الله واعظ طبسی، شهید سیدعبدالکریم هاشمی‌نژاد و خدا حفظ کند حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای را؛ این بزرگواران در مشهد بصیرت‌آفرین بودند؛ چهره‌های دیگری هم بودند اما شاخص‌ها ایشان بودند.

حجت‌الاسلام رئیسی در پایان سخنانش با تشکر از همه مردم، استاندار، مدیران و مسئولان استانی و ... که برای تجلیل از مقام علم و شهادت و ۷۲ شهید در این مراسم حضور یافتند، یادآور شد: شهید آیت‌الله بهشتی دارای دو حیات است یکی به لحاظ علم که «العلماء باقون ما بقی‌الدهر» و حیات دیگر به واسطه شهادت که «احیاء عند ربهم یرزقون» هستند.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

سعید محمدی، بنیاد هابیلیان

منافقین و خط 40سالۀ نفوذ

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با خانواده شهید گاطع عبیداوی

گروهک‌ تروریستی خلق عرب نیازمندان را با وعده پول جذب می‌کرد

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد در مراسم تشریح ترورهای منافقین در دهه 60

منافقین سرمایه‌های فکری انقلاب را از نظام گرفتند

گفت‌وگوی فارس با دبیرکل بنیاد هابیلیان در حاشیه بزرگداشت شهدای ترور بابل

ترور رئیس‌جمهور تا مردم عادی و زنان و کودکان در دهه60

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

مریم رجوی و پنبه‌دانه‌های بربادرفته‌اش

برشی از خاطرات استاندار خراسان در سال 60

مقابله مردم مشهد با گروهک‌های ضدانقلاب و منافقین

گفت‌وگوی هابیلیان با پسر شهید جنگی‌زهی

30 گلوله سهم شهید وحدت مولوی جنگی‌زهی

دکتر سبحان طیبی، بنیاد هابیلیان

تأثیرپذیری از تروریسم و مخاطرات منطقه‌ای

جدیدترین مطالب

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

تکرار سناریوی تروریست‌پروری در سوریه

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

مریم رجوی و پنبه‌دانه‌های بربادرفته‌اش

گفت‌وگو با مادر شهید شاهرخ طهماسبی که با شکنجه وحشیانه منافقین شهید شد

کاش منافقین پسرم را در لحظه ربایش به شهادت می‌رساندند!

شهید استان تهران

شهید اصغر نعمتی

گفت‌وگوی هابیلیان با پسر شهید جنگی‌زهی

30 گلوله سهم شهید وحدت مولوی جنگی‌زهی

مطالب پربازدید بخش خبر

شهدای وزارت اطلاعات در درگیری با تیم مسلح تروریستی

تشییع پیکر مطهر سه شهید حادثه تروریستی پیرانشهر+فیلم

با تلاش سربازان گمنام امام زمان‌(عج) صورت گرفت

هسته گروهک تروریستی منافقین در شهرستان بروجرد منهدم شد

لاریجانی در در نشست بررسی راهکارهای مبارزه با تروریسم در اسلام آباد

افراطی‌گری و بدفهمی از فرهنگ، عوامل اصلی تروریسم در منطقه است

تقویم وقایع تروریستی ایران

روزشمار وقایع تروریستی کشور

اینفوگرافی وقایع تروریستی کشور

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان