مبارزه با تروریسم نیازمند همکاری جدی و عزم مشترک همه کشورهاست

سخنگوی وزارت خارجه از سفر معاون وزیر کشور به پاکستان برای پیگیری موضوع حادثه تروریستی سراوان خبر داد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خارجی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مرضیه افخم صبح سه‌شنبه در کنفرانس خبری هفتگی خود با خبرنگاران با اشاره به حادثه تروریستی سراوان گفت: این حادثه اقدامی شرورانه، تروریستی و مایه تاسف بود و وزارت خارجه به طور سریع کاردار پاکستان را دعوت و یادداشت اعتراضی خود را ارائه کرد.

او افزود: در عین حال مراتب پیگیری اجرای تفاهم‌نامه امنیتی در دستور کار است. موضوع استرداد مجرمان را در این باره دنبال می‌کنیم. مقامات پاکستان هم ضمن محکوم کردن این اقدام در مذاکراتی که سفیر کشورمان با معاون وزارت خارجه پاکستان داشت این نکته را اعلام کردند. آن چه که مسلم است این است که پدیده تروریسم نیاز به توجه جدی همه کشورها دارد امیدواریم با همکاری و عزم جدی همه کشورها این پدیده شوم ضد بشری کنترل شود و شاهد محو آن باشیم.

افخم گفت: در این باره همکاری و گفت‌وگوی نزدیکی میان وزارت خارجه و وزارت کشور در جریان است و به‌زودی معاون وزیر کشور سفری به پاکستان برای پیگیری این موضوع خواهد داشت. ما خواهان این هستیم که این اشرار شناسایی شوند و دولت پاکستان با پیگیری‌هایی که خواهد کرد آن‌ها را شناسایی و دستگیر خواهد کرد و براساس توافق‌نامه استرداد مجرمین آن‌ها را تحویل ایران دهد و امکان مجازات آن‌ها فراهم شود.

افخم تاکید کرد: مبارزه با تروریسم نیازمند همکاری جدی و عزم مشترک همه کشورهاست.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید
شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
17
تاریخ : 1359/11/17
24
تاریخ : 1359/11/24
25
تاریخ : 1359/11/25
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان