تروریسم و تفرقه مهم‌ترین خطر برای جهان اسلام

حمیدرضا ترقی با تاکید بر اینکه تروریسم و تفرقه به عنوان مهم ترین خطر برای جهان اسلام شناخته می شود، خسارت های وارده به امت اسلامی را ناشی از ناآگاهی طرفداران مذاهب دانست.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی هابیلیان(خانواده شهدای ترور کشور)، معاون بین‌الملل حزب موتلفه در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی و خبری جماران، اظهار کرد: مهم ترین شعار جمهوری اسلامی از ابتدای پایه گذاری توسط حضرت امام در بعد سیاست خارجی، وحدت جهان اسلام بود؛ زیرا یکی از مهم ترین مشکلاتی که امروز مسلمان ها از آن رنج می برند، تفرقه و تشتتی است که توسط استکبار جهانی و سیاست های انگلیسی از گذشته در کشورهای اسلامی پدید آمده است.

وی ادامه داد:چنین تفرقه و تشتتی، ملت های اسلامی را از تبدیل شدن به یک امت واحده باز داشته است. البته از آنجا که اسلام راه نجات مسلمان ها را وحدت حول محور «حبل الله» قرار داده، سیاست حضرت امام در عرصه بین المللی ایستادگی در برابر ظالمین، استکبار جهانی و وحدت بین امت اسلامی بوده؛ بنابراین در راستای تحقق این سیاست و استراتژی در طی مدت 37 سال پس از پیروزی انقلاب اسلامی گام های عملی فراوانی برداشته شده که به نوبه خود در بین تمام کشورهای اسلامی ممتاز و بی نظیر است.

ترقی در بخش دیگری از صحبت های خود تصریح کرد: جمهوری اسلامی طی این سال ها تلاش کرده زمینه وحدت را از طریق نزدیک کردن افکار و اندیشه های امت اسلامی فراهم کند و برای نزدیک کردن اندیشه ها و افکار مسلمانان، روی نقاط اشتراک آن ها انگشت گذاشته و سعی کرده نقاط افتراق را کمرنگ تر کند.

وی افزود: ایجاد تشکل ها و نهادهای مسئولی چون مجمع تقریب مذاهب، مجمع جهانی اهل بیت و حتی تشکل های اقتصادی به منظور نزدیک کردن هرچه بیشتر افکار امت اسلامی به یکدیگر تاثیر مثبتی داشته و باعث شده این تشکل ها بتوانند افکار و اندیشه ها و همچنین دیدگاه های فرق مختلف اسلامی را به همدیگر نزدیک کنند خصوصا که در عرصه سیاسی امکان نزدیکی، هماهنگی و همگرایی بسیار زیاد است.

ترقی گفت: نزدیک شدن هرچه بیشتر افکار امت اسلامی در برخی موضوعات مهم مربوط به جهان اسلام مانند فلسطین و محور مقاومت و مبارزه با تروریسم و جریان های تکفیری و افراطی می تواند محور قرار بگیرد.

معاون امور بین الملل حزب مؤتلفه اسلامی با تاکید بر اینکه جریان های تکفیری به عنوان خطری برای جهان اسلام شناخته می شوند، اظهار کرد: امروز جهان اسلام به مسئله تکفیری ها و تروریسم توجه دارد و از آن به عنوان یک خطر برای خود یاد می کنند. خوشبختانه ملت های اسلامی به ندای وحدت مسلمانان در سراسر جهان پاسخ مثبت دادند و  مجالس و محافل متعددی که در این راستا به صورت مشترک برگزار می شود و روند فزاینده ای دارد که نشان دهنده این است که فریاد وحدت امت اسلامی که از سوی جمهوری اسلامی و با پرچم برافراشته این کشور طنین انداز و با استقبال بسیار زیادی روبه رو شده است.

وی ادامه داد: امروز نزدیک به 800 نخبه جهان اسلام به جریان تقریب پیوستند و در این جهت تلاش می کنند در حالی که پیش از انقلاب اسلامی ایران، تنها تعداد معدودی از علما ندای تقریب را سر می دادند و این نشان دهنده این است که حرکت جمهوری اسلامی چه به لحاظ فکری و چه به لحاظ عملی نتایج بسیار خوبی در بر داشته است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به لزوم فتواهای علمای اسلام برای اتحاد هرچه بیشتر مسلمان ها اشاره و تصریح کرد: امیدواریم علمای جهان اسلام و کسانی که خود را صاحب فتوا می دانند و بعضا با فتواهای خودشان زمینه تفرق و تشتت را در جهان اسلام فراهم می کنند و از این جهت بسترساز تشکیل گروه های تکفیری و خشونت گرا می شوند، به خودشان بیایند و راه و سیره پیامبر اسلام را که راه تشکیل و وحدت امت اسلامی است، دنبال کنند و اجازه ندهند احساسات جوانان فریب خورده به جهان اسلام خسارت وارد کند.

ترقی در بخش دیگری از صحبت های خود به ناآگاهی برخی از طرفداران مذاهب به عنوان اصلی ترین عامل در خسارت وارد شدن به جهان اسلام اشاره و خاطر نشان کرد: آثاری که امروز در جهت سازماندهی و حتی تاسیس بعضی از گروه های تروریستی و تکفیری در جهان اسلام مشاهده می کنیم حاکی از این است که دشمنان صهیونیستی و آمریکایی با استفاده از ناآگاهی برخی از طرفداران مذاهب در جهان اسلام دست به سوءاستفاده هایی زده اند و در این راستا خسارت هایی را به جهان اسلام وارد کرده اند.

معاون امور بین الملل حزب مؤتلفه اسلامی خاطرنشان کرد: اقدامات دشمنان در جهان اسلام منجر به آوارگی بیش از 10 تا 12 میلیون نفر از مردم مسلمان در کشورهای مختلف اسلامی شده و خسارت هایی را به تمدن، تاریخ، فرهنگ و اقتصاد این کشورها وارد کرده که وضعیت سوریه، عراق، یمن و لبنان نشان دهنده این موضوع است، اما به طور یقین اقدامات دشمنان با بصیرت و آگاهی جهان اسلام و با توجه به آثار بسیار بد این نوع درگیری ها،  دوامی پیدا نمی کند و ما در آینده شاهد وحدت جهان اسلام خواهیم بود.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

به مناسبت عملیات ایذایی گروهک جندالشیطان در چاه جمال ایرانشهر

عوامل جندالشیطان قصد ترور و انفجار در ایرانشهر را داشتند

به مناسبت سالروز شهادت شهید آیت‌الله دستغیب؛ مصاحبه با همسر شهید

عامل انتحاری منافقین در پوشش زن باردار آیت‌الله دستغیب را به‌شهادت رساند

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

زنی با نقاب «حقوق بشر» اما همپای شیطان

دکتر رضا اختیاری امیری، بنیاد هابیلیان

پایان رقص با مارها

گفت‌وگوی هابیلیان با همسر شهید افشاری

گروهک کومله پیکر بی‌جان همسرم را کنار جاده رها کرده بود

نامه مادر شهید مسعود مخبری به کمیسرعالی حقوق‌‎بشر سازمان ملل

چرا منافقین تنها پسرم را از من گرفتند

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

انتفاضه چهارم در مقابل تروریسم آمریکا و رژیم صهیونیستی

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد در گفت‌وگو با مهر

طرح ایده مشکوک «پایان منافقین» فرصتی برای رنگ عوض کردن آنهاست

جدیدترین مطالب

به همت بنیاد هابیلیان و دانشگاه آزاد اسلامی سنندج

برگزاری نشست علمی با موضوع «بررسی زمینه‌ها و تاریخچه تروریسم در کردستان»

پایگاه خبری تحلیلی المانیتور گزارش می‌دهد

گزارش رسانه غربی درباره لابی منافقین در آمریکا علیه ایران

مصاحبه با همسر شهید گل‌محمد فرهمند، به مناسبت سالروز حادثه تروریستی تاسوعای چابهار

برای تروریست‌ها فرقی نمی‌کرد شیعه را کشته‌اند یا سنی

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با برادر شهید عبدالله اناری ‌مومن‌آبادی

گروهک کومله برادرم و همرزمانش را با بی‌رحمی آتش زد

گزارش کامل شب خاطره و گرامیداشت شهید ترور ملامحی‌الدین بیانی

بیش از 10درصد شهدای ترور کشور متعلق به کردستان است

محمد حسین‌زاده، بنیاد هابیلیان

از تاریخ‌نگاری شفاهی تروریسم غافل نشویم

باحضور مسئولان استانی کردستان و دبیرکل بنیاد هابیلیان

برگزاری شب خاطره و گرامیداشت شهید ترور ملامحی‌الدین بیانی در سنندج

در راستای برگزاری یادواره شهدای ترور استان کردستان

دیدار با خانواده‌ شهدای ترور اهل‌سنت سنندج

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
4
تاریخ : 1358/09/04
12
تاریخ : 1358/09/12
16
تاریخ : 1358/09/16
17
تاریخ : 1358/09/17
18
تاریخ : 1358/09/18
19
تاریخ : 1358/09/19
20
تاریخ : 1358/09/20
21
تاریخ : 1358/09/21
23
24
25
26
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان