بیانیه پایانی اولین کنگره ملی 17000 شهید ترور

اولین کنگره ملی شهدای ترور در حالی برگزار می‌شود که سایه جنگ و کشتار یک بار دیگر بر سر منطقه خاورمیانه گسترده شده است.

این بار اما برخلاف لشگرکشی‌های پیشین به کشورهای منطقه که به بهانه مبارزه با تروریسم صورت گرفت، آشکارا شیپور جنگ در حمایت از گروه‌های تروریستی درگیر در سوریه که تاکنون فجیع‌ترین جنایات را آفریده‌اند، نواخته می‌شود.

از این رو خانواده‌های قربانیان حوادث تروریستی در ایران، بر خود فرض می‌دانند قبل از طرح مطالبات‌شان به جامعه جهانی و نهادهای بین‌المللی یادآور شوند که می‌شود با عکس‌العمل به هنگام و عمل به تعهدات بین‌المللی و اعتراض به سیاست‌های زورمدارانه و یک جانبه‌گرایانه قدرت‌های بزرگ، از برافروخته شدن آتش جنگ خانما‌ن سوز دیگری جلوگیری نمود.

جنگ‌های نفرت‌انگیزی که جز افزایش خشونت و تروریسم، ارمغان دیگری به همراه نداشته است قربانی شدن هزاران انسان بی‌گناه از 11 سپتامبر 2001 تاکنون در جهان این واقعیت را گواهی می‌کند.

این وضعیت نشان می‌دهد که اکنون جهان با وجود ده‌ها معاهده و قطعنامه بین‌المللی، گرفتار بی‌عدالتی و سردرگمی در تعریف و تشخیص و مبارزه با پدیده دردناک تروریسم است، علاوه بر این واکنش دولت‌ها نسبت به آن ناهماهنگ و متشتت و متاسفانه اغلب با استفاده ابزاری از تروریسم و در راستای اهداف توسعه‌طلبانه است.

خانواده قربانیان تروریسم در ایران از جایگاه شاکی گروه‌های تروریستی و حامیان آنان در مقام همدردی با مردم مظلوم منطقه و به عنوان نظاره‌گر حوادث تلخ اخیر، نگرانی‌های خود را در بندهای زیر بیان می‌دارد و همانگونه که مقام معظم رهبری فرمودند: «با تکیه بر تعالیم اسلام که کرامت انسانی یکی از سرلوحه‌های آن است و کشتن یک انسان بی‌گناه در آن به مثابه‌ی قتل‌ همه‌ی انسان‌ها به شمار می‌رود و به عنوان ملتی که در سه دهه‌ی گذشته متحمل خسارت‌های سنگین از تروریسم خشن شده است، مبارزه با این پدیده شیطانی را تکلیفی تخلف‌ناپذیر برای خود می‌دانیم و تلاش در راه این مبارزه بزرگ را با قدرت ادامه خواهیم داد».

1. سوال مهم و اساسی این است که چرا کسانی که در مقام مسئول سازمان‌های متولی حل منازعات و مخاصمات محلی، منطقه‌ای و بین‌المللی قرار دارند به ریشه مشکلات خاورمیانه که همانا دخالت کشورهای خارجی است، بی‌اعتنایند؟ کشورهایی که با اشغال و زورگویی و تحریم، زمینه‌ساز از بین رفتن صلح و امنیت منطقه و مسبب سر بر آوردن هولناک‌ترین گروه‌های تروریستی شده‌اند.

2. اکنون جهان نیازمند یک رویه عادلانه در تعریف و مواجه با تهدید تروریسم است. این مهم نیز بر عهده سازمان‌های بین‌المللی است که برحسب تکالیفی ذاتی وظیفه دارند از حق کشورها در برخورد با تروریسم دفاع نمایند و میزان یکسانی در برآورد تهدیدات تروریستی در جغرافیا، فرهنگ‌ها و جمعیت‌های مختلف به کار گیرند.

3. بی‌تردید تلاش عملی برای مهار تروریسم از معرفی حامیان و دست‌های پشت پرده این جریانات که امروز دیگر بر کسی پوشیده نیست آغاز می‌شود. موضع‌گیری ننمودن صریح مجامع بین‌المللی و حقوق بشری در این باره و خودداری از ذکر مصادیق آشکار آن، ظلمی بزرگ در حق بشریت، موجب ناآرامی‌ها و مخاطرات بیشتر و در کمال تاسف چشم بستن به مرگ صدها انسانی است که هر روز در گوشه و کنار جهان بر اثر حوادث تروریستی قربانی می‌شوند.

4. در شرایط خطیر کنونی که برخی کشورهای منطقه با دخالت دادن مسائل فرقه‌ای و مذهبی در سیاست‌هایشان و بدون توجه به امنیت مردم، به حیات و قدرت یک گروه تکفیری و ستیزه‌جو مدد می‌رسانند. انتظار می‌رود تا سازمان همکاری‌های اسلامی ایفای نقش نموده و از حاد و غیرقابل علاج شدن این بلیه که هر روز گریبان‌ یکی از کشورهای مسلمان را می‌گیرد با صدور کیفرخواست علیه حامیان این جریان جلوگیری نماید.

5. خانواده شهدای ترور ضمن انتقاد از سیاست‌های کشورهای غربی در رابطه با منطقه و کشورمان، پناه دادن به تروریست‌های منافق و سایر گروه‌های تروریستی را تقبیح می‌نمایند و بار دیگر بر خواست برحق خود مبنی بر اخراج و استرداد آنان تاکید ورزیده و مسئولیت حقوقی هرگونه اقدام تروریستی، خرابکارانه و جنگ‌افروزانه را متوجه آنان می‌داند.

6. ما دولت آمریکا را که با حفاظت از گروه تروریستی منافقین پس از اشغال عراق، خارج نمودن نام این گروه از فهرست گروه‌های تروریستی و سرمایه‌گذاری برای رهاندن آنان از دست عدالت و انتقال آنان به کشورهای اروپایی از جمله آلبانی، ایده زشت‌ تروریست خوب، تروریست بد را به نام خود ثبت نمود را مسئول عواقب انتقال آنان به کشورهای اروپایی و اقدامات ضدایرانی عوامل این گروه با استفاده از فرصت موجود می‌دانیم.

7. خانواده شهدای ترور با انزجار از رفتار سیاسی کشورهای غربی در پرونده هسته‌ای ایران، ترور دانشمندان و پژوهشگران ایرانی توسط عوامل رژیم تروریست صهیونیستی و تحریم‌های وحشیانه آمریکا و هم‌پیمانانش علیه کشورمان را جزئی از پروژه محروم‌سازی ایران از حقوق مسلم خود می‌دانند و آن را محکوم می‌کنند.

8. خانواده شهدای ترور از این فرصت استفاده کرده و از سازمان ارتباطات جهانی درخواست می‌نمایند سایت‌های اینترنتی و شبکه‌های ماهواره‌ای که به عنوان ارگان گروه‌های ضدایرانی و تروریستی مجاهدین خلق، پژاک و تجزیه‌طلب خشونت‌پراکنی می‌کنند را مسدود کرده اجازه میزبانی چنین رسانه‌هایی را به خدمات دهندگان نداده و به سمت پاکسازی فضای ارتباطات گام بردارد.

9. در پایان ضمن حمایت از اقدام دولت عراق در اخراج منافقین از این کشور، خواهان اجرای عدالت و برپایی یک دادگاه بین‌المللی برای رسیدگی به جنایات این گروه هستیم.

با امید به تحقق جهانی بدون تروریسم و احقاق حقوق تمامی مظلومان از جمله شهدای مظلوم ترور


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

گزارش کامل از حادثه تروریستی عصر دیروز در ماکو

شهادت یک مرزبان در درگیری با تروریست‌ها در بورالان ماکو

جمعی از اساتید و نخبگان دانشگاه‌های سوریه در دیدار با دبیرکل هابیلیان

شکست‌های منافقین موجب شادی و مسرت است

گزارش کامل از سومین نشست هماهنگی کنگره شهدای ترور کردستان

حدود 12درصد از شهدای ترور کشور مربوط به استان کردستان است

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با دایی شهید ماشاءالله مهدی‌زاده

کومله و اسارت اعضا تا پایان عمر

دکتر حسن روحانی در همایش بین‌المللی وحدت اسلامی

پایه‌های اصلی تروریسم در منطقه فرو ریخته است

دکتر رضا اختیاری امیری، بنیاد هابیلیان

پایان رقص با مارها

تروریسم در غرب، از پندار تا واقعیت؛ قسمت پنجم

استعمار فیلیپین و کوبا؛ جنایتی دیگر از آمریکا

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با مادر شهید مهدی میرحسینی

جسم سوخته‌ای را نشانم دادند و گفتند این پسر شماست

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

وحدت، بهترین پادزهر تروریسم

جدیدترین مطالب

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

زنی با نقاب «حقوق بشر» اما همپای شیطان

شهید استان خراسان رضوی

شهید مهدی میرحسینی

یادداشت محمدکاظم انبارلویی در سرمقاله روزنامه رسالت

آمریکا بدون نقاب

دکتر رضا اختیاری امیری، بنیاد هابیلیان

پایان رقص با مارها

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

انتفاضه چهارم در مقابل تروریسم آمریکا و رژیم صهیونیستی

مطالب پربازدید بخش خبر

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
4
تاریخ : 1358/09/04
12
تاریخ : 1358/09/12
16
تاریخ : 1358/09/16
17
تاریخ : 1358/09/17
18
تاریخ : 1358/09/18
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان