برگزاری همایش «جهان بدون ترور» ویژه دانش‌آموزان

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان گفت: همایش جهان بدون ترور با هدف ایجاد گفتمان‌سازی و جریان‌سازی در مقابله با تهدیدات و پدیده شوم تروریسم ویژه دانش‌آموزان برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان در نشست خبری «جهان بدون ترور» که در مجموعه فرهنگی شهدای هفتم تیر برگزار شد، اظهار داشت: پدیده تروریسم، پدیده جدیدی نیست و با تعاریف، برداشت‌ها و انواع متفاوتش، قدمتی به اندازه عمر بشر دارد.

حامد علامتی دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان با اشاره به برگزاری همایش "جهان، بدون ترور" 9 آبان ماه گفت: این همایش در آستانه روز 13 آبان و تسخیر لانه جاسوسی با حضور شخصیت های مطرح لشکری و کشوری برپا می شود و این در حالیست که این برنامه همزمان در 31 استان کشور برگزار خواهد شد.

وی افزود: تروریسم همواره بخشی از ادبیات سیاسی در تاریخ بوده است؛ اما قطعاً در هیچ دوره‌ای تا حد امروزی‌اش فراگیر نبوده، به‌طوری که مقوله تروریسم و آثار آن در تحولات روابط بین‌الملل، به یکی از مسائل اساسی جامعه بین‌المللی در عصر حاضر، مبدل گشته است.

علامتی ادامه داد: با وجود تعاریف متعدد از پدیده تروریسم در حوزه‌های مختلف و با نگرش‌های گوناگون، هیچ‌کدام کامل به نظر نمی‌رسد؛ در واقع دلیل این عدم اجماع نظری صاحب‌نظران و کارشناسان روی تعریف ماهیت، اهداف و در نهایت عدم تعریف واحدی از مفهوم کارکردی تروریسم، نگاه‌های ماهوی متفاوت به این مسئله و بعضاً نگاه‌های ریاکارانه، مغرضانه و همچنین مداخله کشورهای قدرتمند به دلیل خوی استکباری و استعماری آنهاست.

دبیرکل اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان بیان داشت: به عبارت ساده، تروریسم عبارت است از بهره‌برداری سیاسی از خشونت به عنوان ابزاری برای تحت فشار قرار دادن یک حکومت و یا جامعه به منظور پذیرش یک تغییر سیاسی یا اجتماعی اساسی که ذاتاً رفتاری به منظور ایجاد وحشت است.

وی گفت: با پیشرفت‌های تکنولوژیکی و علمی، به خصوص در سال‌های پس از جنگ جهانی دوم و آغاز جنگ سرد، انواع جدیدی از روش‌های ترور و ایجاد تروریسم برای پیشبرد اهداف کشورها و نهادهای تروریستی، بروز و ظهور یافت که از جمله آنها می‌توان به تروریسم زیستی (بیولوژیکی)، تروریسم کشاورزی، تروریسم محیط زیستی، تروریسم اقتصادی، تروریسم رسانه‌ای و جدیدترین آن‌ها تروریسم سایبری و تروریسم نیابتی اشاره کرد.

علامتی خاطرنشان کرد: ایالات متحده آمریکا، پس از پیروزی انقلاب اسلامی به دلیل اختلاف اساسی در نگاه‌های سیاسی، فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی و به طور کلی در همه زمینه‌های مادی و معنوی با مؤلفه‌های اصلی شکل‌گیری انقلاب اسلامی و جمهوری اسلامی و مغایرت وجود چنین کشوری با دستیابی ایالات متحده به منافعش، اقدام به مقابله مستقیم و غیر مستقیم با این نظام مقدس کرده است.

وی افزود: نمونه‌های تقابل آمریکا با ایران در ماجرای منهدم نمودن هواپیمای مسافربری کشورمان بر روی آب‌های خلیج فارس، فشارهای سیاسی و تحریم‌های اقتصادی و یا پشتیبانی و حمایت‌های بی‌پرده مادی و معنوی گسترده از گروه‌های مخالف جمهوری اسلامی ایران قابل مشاهده است.

علامتی خاطرنشان کرد: اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان، با توجه به همه آن‌چه گفته شد، به طراحی همایشی با عنوان «جهان، بدون ترور» به منظور بررسی موضوعاتی چون تروریسم نیابتی، تروریسم اقتصادی، تروریسم زیستی، تروریسم محیط زیستی، تروریسم کشاورزی، تروریسم رسانه‌ای و تروریسم سایبری، اقدام کرده است.

وی هدف غایی این همایش را ضمن قدردانی و تجلیل از مقام والای همه کسانی که در جهت امنیت این مرز و بوم در همه زمینه‌ها و در مقابله با همه هجمه‌ها، رادمرد و استوار ایستاده‌اند، ایجاد گفتمان و جریان‌سازی دانست و ادامه داد: گفتمان‌سازی به منظور آگاهی، ایمن‌سازی، ترمیم و اصلاح ساختارهای آسیب‌پذیر و اقدام پیشگیرانه، فعال و مؤثر در مقابله با تهدیدات و پدیده شوم تروریسم از اهداف ماست.

وی گفت: نقش دانش‌آموزان به عنوان آینده‌سازان کشور، در مقابله با تهدیدها و آمادگی در برابر آن، نقشی حیاتی است؛ بنابراین آگاه‌سازی، توانمندسازی و نهادینه کردن چنین مسائلی، از ضرورت‌های راه‌اندازی و اجرای این همایش توسط اتحادیه است.

علامتی خاطر نشان کرد: با توجه به آنچه ذکر شد؛ به‌منظور جریان‌سازی پیرامون موضوعات همایش، درگیر شدن مخاطب در تولید محتوا، یکی از مؤثرترین اقدامات است؛ این تولید صرفاً با در دسترس قرار دادن محتوای مناسب و خوراک فکری مطلوب و منطبق با اهداف همایش، به‌منظور تعامل بیش‌تر مخاطب، امکان‌پذیر است.

دبیرکل اتحادیه انجمن های اسلامی دانش آموزان گفت: راه‌اندازی قرارگاه‌های استانی به منظور برگزاری نشست‌های تخصصی بر اساس موضوعات همایش و متناسب با شرایط راهبردی هر منطقه از کشور، برگزاری کارگاه‌های مهارتی با تمرکز بر فعالیت جمعی، آموزش کاربردی، خلاق و ایده‌محور ویژه دانش‌آموزان متناسب با موضوعات همایش در هر منطقه از کشور، راه‌اندازی مسابقات علمی و هنری در سطوح استانی و ملی به منظور ترغیب گروه‌های مخاطب همایش برای تولید آثار مرتبط با موضوعات و تجلیل از آثار برگزیده، راه‌اندازی پورتال جامع همایش به منظور ارائه و در اختیار قرار دادن محتوای رسانه‌ای تولیدشده به عموم مخاطبان و علاقه‌مندان و همچنین اطلاع‌رسانی رویدادها و فعالیت‌ها و برگزاری دوره‌های آموزشی توانمندسازی در حوزه‌های مختلف برای گروه‌های مخاطب، از جمله اقدامات پیش‌بینی شده در سال جاری و سال آینده است.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

دکتر رضا اختیاری امیری، بنیاد هابیلیان

زلزله کرمانشاه و تلاش منافقین جهت تطهیر چهره

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

چرا حامی تروریسم میزبان نشست ضدتروریسم می‌شود؟

در ادامه دومینوی فروپاشی داعش در منطقه

پایان کابوسی به نام داعش در عراق

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با خواهر شهید اکبر سلطانی

کومله بدن اسیران زنده و مرده را تکه‌تکه می‌کرد

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

مجلس ختم حامیان تروریست‌ها برای داعش در قاهره

دبیرکل بنیاد هابیلیان در دیدار با جمعی از نخبگان عراقی

سربرآوردن گروه‌های تکفیری، نقشه استعمارگران برای تخریب جهان اسلام بود

جدیدترین مطالب

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با برادر شهید حمید پورحیدری زرندی

کومله مخالفانش را به اتهام شرکت در جلسات ضدخلقی می‌کشت

یادداشت حجت‌الاسلام علی سعیدی در جام جم

پایان داعش پیام‌ها و پیامدها

پاسخ رهبر انقلاب به نامه سرلشکر قاسم سلیمانی درباره پایان سیطره داعش

متلاشی‌ساختن تودۀ سرطانی داعش؛ ضربه‌ای سخت به آمریکا و رژیم‌های وابسته‌اش

شهید استان تهران

شهید عبدالحسین رضایی

دبیرکل بنیاد هابیلیان در دیدار با جمعی از نخبگان عراقی

سربرآوردن گروه‌های تکفیری، نقشه استعمارگران برای تخریب جهان اسلام بود

مطالب پربازدید بخش خبر

در پی درگیری نیرو‌های مرزبانی با تروریست‌ها صورت گرفت

شهادت مرزبانان چالدران خللی در عزممان در مبارزه با تروریسم ایجاد نمی‌کند

عزم ایران در مبارزه با تروریسم، جدی‌تر از گذشته

وداع با شهدای مرزبان چالدران در کنار پیام‌های تسلیت مسئولان+تصاویر

رئیس سازمان بسیج دانش‌آموزی استان اصفهان

کنگره ملی شهید زینب کمایی در اصفهان برگزار می‌شود

در مراسم رونمایی از کتاب «هژمونی فریب» مطرح شد

رمزگشایی از اصرار گروهک منافقین بر مرگ رجوی

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
1
تاریخ : 1358/08/01
2
تاریخ : 1358/08/02
3
تاریخ : 1358/08/03
4
تاریخ : 1358/08/04
6
تاریخ : 1358/08/06
7
تاریخ : 1358/08/07
8
تاریخ : 1358/08/08
10
تاریخ : 1358/08/10
11
تاریخ : 1358/08/11
12
تاریخ : 1358/08/12
13
تاریخ : 1358/08/13
15
تاریخ : 1358/08/15
20
تاریخ : 1358/08/20
21
تاریخ : 1358/08/21
22
تاریخ : 1358/08/22
24
تاریخ : 1358/08/24
25
تاریخ : 1358/08/25
26
تاریخ : 1358/08/26
27
تاریخ : 1358/08/27
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان