اقدام قاطع سپاه پاسداران، مشت محکمی بر دهان تکفیری‌ها بود

پاسخ قاطع سپاه پاسداران به موشک‌های ذوالفقار ختم نمی شود بلکه این اقدام نقطه کوچکی از قدرت جمهوری اسلامی بودکه همچون مشت محکمی بر دهان تکفیری‌ها کوبیده شد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد، دبیر کل بنیاد هابیلیان به مناسبت هفته حقوق بشر آمریکایی از تحریریه صبح توس بازدید کرد. وی در گفتگوی تفصیلی با این خبرگزاری اظهار کرد: در دو قرن گذشته اگر مروری به تاریخچه کشورهای  ضعیف داشته باشیم، متوجه می‌شویم استعمار، کشورهای جهان را در برگرفته است، آن هارا بدون وقفه اشغال و به شکل بسیار واضح و آشکار پس از اشغال کشورها فرهنگ و زبان آن‌ها را تغییر داده و آداب و رسوم خودرا به آن‌ها تحمیل کرده است.پس از آن که این کشورها مدتی توسط استعمار چپاول شدند، خواهان استقلال کشورشان شدند و پس از اتحاد  نظامیان را مجبور به خروج از کشورهایشان کردند اما مستعمرین می‌بایست روشی را در پیش می‌گرفتند تا استعمار خود را ادامه می‌دادند لذا از سیاست بهره کشی استفاده کردند و بدین ترتیب از منابع طبیعی و مالی کشورها برای پیشبرد اهداف  خوداستفاده کردند.

وی ادامه داد: اساس و مبنای سیستم غرب بر پایه چپاول استوار است و اگر استعمارگری را پیش نبرند فلج خواهند بود. اروپایی‌ها نیز زمانی که آمریکای فعلی را فتح کردند مردم را از سرزمین‌های دیگر به بردگی گرفتند و موجب کشتار بسیاری از مردم بومی آن منطقه شدند و به قولی آن را آباد و صنعتی نمودند.

دبیر کل بنیاد هابیلیان با بیان اینکه کشورهایی مانند ایران وشیلی پس از آگاهی از سیاست‌های استعماری با قیام و ایستادگی سرزمین‌های خود را باز پس گرفتند، افزود: اما استعمار برای ادامه چپاول گری‌های خود نیازمند شیوه‌های نوین بود تا با رشد فکری و استقلال طلبی کشورها رشد کند، یعنی اگرچه دو طرف مقابل با یکدیگر قرار داد صلح نوشتند اما غرب سیاست‌های خودرا در قالب‌های متفاوت تر پیش بینی کرده بود. برای این مهم تصمیم گرفتند اقدامات خودرا قانونی و انسانی جلوه دهند و اهداف خود را در قالب برنامه‌های سازمان‌های جهانی  مانند سازمان ملل، شورای حقوق بشر و مجامع مختلف رنگارنگی و تحت لوای آن‌ها پیش ببرند.

وی با اشاره به اینکه سازمان‌های جهانی رعیت آمریکا و غرب است، ادامه داد: سازمانی مانند سازمان ملل مجوز دهنده اقدامات مختلف در سراسر دنیا است و همه کشورها در آن جا عضو و صاحب رای هستند اما رای آن‌ها جنبه اجرایی ندارد یعنی بسیاری از کشورهارا به قولی عضو کرده‌اند اما خروجی اجرایی آن تنها باید از یک دایره محدودی مانند شورای امنیت بگذرد و خود این نهاد زمانی می‌تواند مصوبات را اجرایی بکند که چند عضو مشخص آن را وتو نکرده باشند و بعد نام ان را جامعه جهانی نهاده اند. این دقیقا همان شیوه ای است که هموار کننده استعمار به شکل قانونی است.

هاشمی‌نژاد بیان کرد: مثلا سازمان ملل اجازه حمله نظامی آمریکا و کشورهای غربی به سایر کشورهای جهان را می‌دهد، شورای حقوق بشر است که اجازه محکومیت کشورها را می‌دهد لذا لشکرکشی آمریکا به افغانستان را همین نهاد تایید کرد، حمله آمریکا به کشورهای جهان بعد از جنگ جهانی دوم از طرف این نهادها و سازمان‌ها مورد صحه قرار گرفته است. اگر بعضا در مجمع سازمان ملل با اتفاق آرا منافع یکی از این کشورها یا حامیان آن‌ها به جهت رفتارهای ضد انسانی  مورد خطر قرار بگیرد آن را وتو می‌کنند لذا اگر این‌ها صحبت از حقوق بشر می‌کنند یعنی همین مواردی که مورد تایید خودشان است و منافع استعماری شان را تامین می‌کند.

وی با اشاره به اینکه آمریکایی‌ها اسناد جنایات و اقدامات خود را هر 30 سال یکبار با توجه به مقاطع زمانی منتشر می‌کنند، گفت: مثلا به تازگی در سایت بی بی سی که سایت حامی منافع آن‌ها است مطلبی منتشر شده بود مبنی بر آن که سلاح‌های شیمیایی که صدام حسین از آن‌ها استفاده می‌کرده است با هماهنگی آمریکا بوده است که حمله سردشت و حلبچه بخشی از آن‌ها بود والبته از این موارد در بسیاری از کشورهای جهان رخ داده است. خانم ترزامی در چند روز گذشته پس از حادثه تروریستی به صراحت گفته بود که اگر قوانین حقوق بشری موجب آن بشود که ما نتوانیم سیاست‌های خود را پیاده کنیم آن را زیر پا می‌گذاریم لذا حقوق بشر زمانی خوب است که با منافع استعماری آن‌ها مغایر نباشد و زمانی بد است که غیر همسو با جنایاتشان باشد.

فرزند شهید هاشمی نژاد عنوان کرد: سر منشا داعش، طالبان و القاعده را هم تمام جهان می‌داند و هم اسناد مدارکی دال بر آن وجود دارد؛ به عنوان مثال خانم کلینتون در کتاب خود به صراحت بیان می‌کند که داعش و القاعده را خودمان به وجود آوردیم، به طور کلی بدانید که پشت هر حرکت تروریستی یک قدرت خارجی وجود دارد در غیر اینصورت این‌ها توان انجام این قبیل کارهارا نخواهند داشت. زمانی که داعش و القاعده نیز جنایات خودرا در منطقه انجام می‌داد توسط دست نشاندگان آن‌ها در منطقه از جمله سعودی و امارات مورد تایید قرار می‌گرفت البته این تا زمانی بود که این جنایات در افغانستان و سوریه اتفاق افتاده است و به محض آنکه این اتفاقات در اروپا اتفاق افتاد، تهدید تلقی می‌شد و نشستند برای کنترل آن‌ها برنامه ریختند.

هاشمی‌نژاد با اشاره اقدامات اخیر عربستان و آمریکا در منطقه، گفت: این که محمد بن سلمان به عنوان وزیر دفاع عربستان و ولیعهد این کشور به صراحت اذعان می‌کند که جنگ را به عربستان می‌کشانیم یعنی تروریست برای تامین منافع این کشور و تهدید ایران ماهیت خوبی دارد. البته این‌ها امریکایی هارا تحریک کرده بودند که به ایران حمله کنند اما بدون شک اگر توان آن را داشتند لحظه ای دریغ نمی کردند، جمهوری اسلامی فولاد آبدیده ای است که بعد از انقلاب تا کنون بیش از 30 گروه تروریستی را تجربه و منهدم کرده است و طبیعتا راه مبارزه با آن هارا کشف کرده ایم، لذا توانستیم در منطقه اقتدار خود را اثبات کنیم.

دبیرکل بنیاد هابیلیان با اشاره به پاسخ موشکی سپاه پاسداران به تروریست‌های تکفیری، تصریح کرد: پاسخ قاطع سپاه پاسداران به موشک‌های ذوالفقار ختم نمی شود بلکه این اقدام نقطه کوچکی از قدرت کارنامه جمهوری اسلامی بودکه همچون مشت محکمی بر دهان تکفیری‌ها کوبیده شد. جمهوری اسلامی زمانی پاسخ تروریست هارا داد که این‌ها تا 40 کیلومتری مرز ما آمدند و هدفشان نیز قطعا حمله به این کشور بود و همه جهان تصریح کردند که جمهوری اسلامی قدرت اول منطقه است. تکاپو کشورهای دست نشانده آمریکا در منطقه و سیاست‌های آن‌ها بیانگر این است که قدرت آمریکا رو به افول است و این را نظریه خود آمریکایی‌ها نیز 20 سال گذشته خبر داده بودند که نمونه آن‌ها تو دهنی یمنی‌ها به عربستان سعودی و اقدامات اقلیت‌ها به موجب تبعیض در این کشور که دامن خود او را گرفته است، شورای خلیج فارس نیز نمونه دیگری است که سعودی نزدیک به 30 سال برای ضربه زدن به ایران آن را آماده کرده بود که ان هم با شکست مواجه شده و شکاف برداشته است.

وی در پایان ضمن گرامیداشتن یاد و خاطره شهدای ترور کشور، افزود: خانواده شهدای ترور اسناد زنده جنایات آمریکا‌اند که با عقاید و مذاهب مختلف مسیحی و ارمنی در این کشور هستند، بسیاری از خانواده‌های اهل سنت که به قول تکفیری‌ها حامیان آن‌ها برای تشکیل خلافت اسلامی هستند بیشترین قربانیان جنایات داعش و القاعده‌اند و ما باید از این خانواده‌ها برای تبیین اینکه حامی تروریسم نبوده بلکه با آن‌ها مبارزه می‌کنیم استفاده کنیم.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

سعید محمدی، بنیاد هابیلیان

منافقین و خط 40سالۀ نفوذ

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با خانواده شهید گاطع عبیداوی

گروهک‌ تروریستی خلق عرب نیازمندان را با وعده پول جذب می‌کرد

به قلم تارا مک کورمک و ترجمه بنیاد هابیلیان

چرا انگلستان به گروه‌های افراطی کمک می‌کند

سیدمحمدجواد هاشمی‌نژاد در مراسم تشریح ترورهای منافقین در دهه 60

منافقین سرمایه‌های فکری انقلاب را از نظام گرفتند

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدم‌ویکم)

خاطره شهید آیت‌الله مدنی در تبعید

گفت‌وگوی فارس با دبیرکل بنیاد هابیلیان در حاشیه بزرگداشت شهدای ترور بابل

ترور رئیس‌جمهور تا مردم عادی و زنان و کودکان در دهه60

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

طرح ترامپ برای جایگزینی تروریسم به جای برجام

جدیدترین مطالب

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

تکرار سناریوی تروریست‌پروری در سوریه

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

مریم رجوی و پنبه‌دانه‌های بربادرفته‌اش

گفت‌وگو با مادر شهید شاهرخ طهماسبی که با شکنجه وحشیانه منافقین شهید شد

کاش منافقین پسرم را در لحظه ربایش به شهادت می‌رساندند!

شهید استان تهران

شهید اصغر نعمتی

گفت‌وگوی هابیلیان با پسر شهید جنگی‌زهی

30 گلوله سهم شهید وحدت مولوی جنگی‌زهی

مطالب پربازدید بخش خبر

شهدای وزارت اطلاعات در درگیری با تیم مسلح تروریستی

تشییع پیکر مطهر سه شهید حادثه تروریستی پیرانشهر+فیلم

با تلاش سربازان گمنام امام زمان‌(عج) صورت گرفت

هسته گروهک تروریستی منافقین در شهرستان بروجرد منهدم شد

لاریجانی در در نشست بررسی راهکارهای مبارزه با تروریسم در اسلام آباد

افراطی‌گری و بدفهمی از فرهنگ، عوامل اصلی تروریسم در منطقه است

تقویم وقایع تروریستی ایران

روزشمار وقایع تروریستی کشور

اینفوگرافی وقایع تروریستی کشور

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان