اسلام دین محبت است، دین جنگ و خونریزی و تکفیر نیست

حضرت آیت الله العظمی مکارم شیرازی (مدظله‎العالی) برای برگزاری همایش «همگرایی علمای اسلام در برابر خطرات تکفیری» که امروز در مرکز استان خراسان جنوبی انجام می‌شود، پیامی صادر کرد.

به  گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانوادۀ شهدای ترور کشور) و به‌نقل از تسنیم، همایش گردهمایی علمای اسلام در برابر خطرات تکفیری صبح امروز در سالن غدیر شهرستان بیرجند مرکز استان خراسان جنوبی برگزار شد که حضرت آیت‌الله العظمی مکارم شیرازی به این منظور پیامی به این همایش صادر کرد.

در این پیام آمده است: قبل از هر چیز لازم می‎دانم تشکیل این همایش را در استان خراسان جنوبی شهر بیرجند برای همگرایی علمای اسلام در مسئله تکفیر تشکیل شده به همه شما عزیزان که در اینجا جمع شدید تبریک عرض کنم و از کسانی که بنیان‎گذار این همایش‎ هستند از آنها هم تشکر می‎کنم و بدانید شرکت در چنین همایشی عبادتی از عبادات مطلوب پروردگار است و ذخیره یوم‎المعاد خواهد شد. به همین خاطر چند نکته‎ای در اینجا عرض می‎کنم.

نکته نخست اینکه اسلام در طول تاریخ با مشکلات زیادی همراه بوده ولی می‎توان گفت مشکل تکفیر که در عصر ما دامن گسترده  است از همه مشکلات بیشتر بوده است و دو ضرر بزرگ برای دنیای اسلام دارد یکی این است که مسلمانان را به جان هم انداخته است و این خطر بزرگی است که مسلمانان را به جان هم می‎اندازد و الان می‎بینید که داعش و امثال داعش چه بلایی بر سر عراق و سوریه آورده است؟! اینها دست پروردگان تکفیری‎ها هستند و چه جنایاتی انجام می‎دهند.

خطر دیگر اینکه نام اسلام را اینها در دنیا زشت می‎کنند و مردم دنیا نمی‏‌دانند که حساب اینها از من و شما جداست و خیال می‎کنند که اینها بخشی از اسلام هستند و الان این محدودیت‎هایی که برای مسلمانان در آمریکا و اروپا به وجود آمده است نتیجه این است که می‎گویند اینها مسلمانان  هستند و باید از آنها ترسید و آنها خطرناک هستند و آبروی اسلام را در دنیا می‎برند.

البته ما و شما باید دست به دست هم بدهیم و بگوییم اینها از ما نیستند و اسلام دین محبت است و دین برادری است دین هم‎زیستی مسالمت‎آمیز است. قرآن کریم در سوره ممتحنه می‎فرماید اگر کسی سر دشمنی با شما نداشت با آنها خوبی کنید و آنهایی که از طریق دشمنی وارد می‎شوند بنابراین ما باید حساب‎مان را از آنها جدا کنیم.

نکته دیگر اینکه باید سرچشمه تکفیر را پیدا کنیم که کجاست؟ آیا آیین وهابیت تعلیمات محمد بن عبدالوهاب نیست؟ آیا از بعضی از کشورهای عربی سرچشمه نگرفته است؟ و سرچشمه را پیدا کنیم با اسناد و مدارک.

در قسمتی از این پیام آمده است: ما کتابی نوشته‌ایم با عنوان «زادگاه تروریسم» که بیش از 80 سند در آن است و نشان می‎دهد از کجا سرچشمه گرفته است! و ان‎شاءالله این کتاب را خدمت شما عزیزان می‎دهیم که وقتی سرچشمه را پیدا کنیم آن وقت جلوگیری از آن، آسان است.

نکته دیگر این است که الان به وسیله پیکارهای نظامی دارند آنها را روز به روز محدودتر می‎کنند و موصل را ان‎شاءالله در آینده نزدیک خواهند گرفت و سوریه هم امن و امان می‎شود ولی بالاخره کار نظامی به تنهایی کافی نیست و کار فرهنگی لازم است و باید ریشه‎اش را سوزاند تا جوانان دوباره جذب داعش نشوند و سر از جای دیگر در بیاورند و این کار شما علماست که روشن کنید اسلام دین محبت و برادری و اخوّت است و دین جنگ و خونریزی و برادرکشی و تکفیر نیست و تمام کسانی که به سوی قبله نماز می‎خوانند، قبله و پیغمبر و قرآن ما یکی است و دلیلی ندارد اختلافی باشد.

بنابراین علاوه بر مبارزات نظامی و گفت‌وگوهای سیاسی باید کار فرهنگی هم باشد که نتیجه بدهد و این بلای بزرگی که به دامان اسلام است برطرف بشود.

نکته دیگر حدیث معروف پیغمبر اکرم (ص) است و همه می‎دانیم که مَن اَصبَحَ وَ لَم یَهتَمَّ بِاُمورِ المُسلِمینَ فَلَیسَ بِمُسلِم؛ کسی که صبح کند و به فکر حل مشکلات مسلمانان نباشد، مسلمان نیست.

من نباید فقط به فکر حل مشکلات خودم باشم. باید ببینم سوریه و عراق و یمن و دیگر جاهای دنیا چه خبر است؟ باید اهتمام به امور مسلمین داشته باشیم و بنابراین نباید خودمان را در این مساله مهمی که اسلام با آن روبرو هست کنار بکشیم.

نکته دیگر این که از جمله مسائلی که خیلی از شما علماء و شخصیت‎هایی که از جهات مختلف و نهادهای مختلف در این همایش اجتماع کردید باید توجه شما بیشتر روی جوان‎ها باشد و این جوان‎ها هستند که فریب این‎ها را می‎خورند و می‎گویند که حکومت اسلامی به معنای واقعی است و حکومت زمان پیغمبر(ص) را می‎خواهیم.

در ادامه این پیام آمده است: آیا پیغمبر(ص) افراد را مثل گوسفند سر می‎برید؟! روی افراد نفت می‎ریخت و آتش می‎زد؟! به بچه کوچک بمب می‎بست و می‎فرستاد در مسجد تا مردم بی‌گناه را بکشند؟!

مبادا جوانان فریب بخورند! و من دعا می‎کنم که این همایش شما موفق باشد و بتوانیم روشنگری کنیم و منطقه خودتان را ان‎شاءالله پاک‎سازی کنید و با زبان خوب و مودبانه، افراد فریب خورده را ان‎شاءالله نجات بدهیم!


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با همسر شهید عباسعلی بیات

روایت ترور خبرنگار جمهوری اسلامی به دست منافقین

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوسیزدهم)

اهتمام شهید اقرع به بر‍‍‍‍‍پایی نماز جماعت

شهید استان مازندران

سردار شهید حسین اصفهانی

پرونده دادستان انقلاب (2) به همراه تصاویر

نبرد تمام عیار دادستان با منافقین

پرونده دادستان انقلاب (1) به همراه تصاویر

جبهه‌بندی‌ با «نفاق» از درون زندان

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

«تروریسم داخلی» و انحراف رسانه‌ای در آمریکا

شهید استان مازندران

شهید دانش خجیر انگاس

جدیدترین مطالب

به مناسبت سالروز مجروحیت جانباز سید نورخدا موسوی

از عملیات مرصاد تا جانبازی صددرصد در عملیات پل شکسته

نشان‌ دادن ابعاد جنایات منافقین

برپایی نمایشگاه در موسسه آموزش عالی سناباد گلبهار

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

نقاب فرقه‌ای برای پنهان‌سازی چهره‌های تروریستی

دکتر رضا اختیاری امیری، بنیاد هابیلیان

علت نگرانی نتانیاهو در کنفرانس امنیتی مونیخ

پرونده دادستان انقلاب (3)؛ گفت‌وگوی تفصیلی با سیداسدالله جولایی

شهید لاجوردی با منافقین زندانی مانند فرزندانش رفتار می‌کرد

دکتر سبحان طیبی، بنیاد هابیلیان

توطئۀ تروریسم و جامعۀ آسیب‌پذیر جهانی

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با پسر شهید برات اسماعیلی

سی‌وپنج سال به قاب عکسی نگاه می‌کنم که می‌گویند پدرم است

کف زدن‌های منافقین برای اظهارات ضدایرانی صهیونیست‌ها در کنفرانس مونیخ

هدف منافقین از این چاپلوسی‌ها و سالوس‌بازی‌ها چیست؟

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوپانزدهم)

روایت مادر شهید قربانیان از ترور فرزندش به دست منافقین

شهید استان مازندران

سردار شهید حسین اصفهانی

مطالب پربازدید بخش خبر

جزئیات جدید از عملیات سپاه ضد تروریستهای داعش در غرب کشور

16 تروریست داعشی درغرب کشور دستگیر شدند؛ سه پاسدار به‌شهادت رسیدند

در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با هیئت پارلمانی اتحادیه اروپا

امکان‌سنجی حضور داعش در افغانستان و اقدامات ایران برای مقابله با آن

داعش به همسایه شرقی ایران کوچ داده می‌شود؟

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
10
تاریخ : 1358/11/10
12
تاریخ : 1358/11/12
13
تاریخ : 1358/11/13
27
تاریخ : 1358/11/27
30

روزشمار وقایع تروریستی کشور

اینفوگرافی وقایع تروریستی کشور

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان