اسلام با خشونت و افراط‌گرایی مخالف است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع دیپلمات های مقیم کوالالامپور، روسای مراکز پژوهشگاهی و محققان و سیاستمداران مالزی با تشریح اصول سیاست خارجی ایران، بر لزوم اتحاد مسلمانان برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و به نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست که در انستیتوی مطالعات استراتژیک و بین المللی مالزی برگزار شد و مرضیه افخم سفیر کشورمان نیز در آن حضور داشت، اتحاد بین امت اسلامی، روابط برادرانه و دوستانه با کشورهای اسلامی، مبارزه علیه استعمار و قدرت های استعماری، کمک به مردم و مبارزان آزادیخواه و به ویژه مردم مظلوم فلسطین، حفاظت از مرزهای ایران، عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها، مخالفت با تغییر دولت ها با استفاده از زور و کودتا، مخالفت با هر نوع دخالت قدرت های خارجی به منظور سرنگونی یک دولت و مخالفت با افراط گرایی و تروریسم را از اصلی ترین اصول سیاست خارجی ایران دانست.

وی در مورد حمایت از آزادیخواهان جهان، گفت که پس از انقلاب اسلامی، ایران همواره سعی در کمک به برادران خود در فلسطین داشته و معتقدیم این امر وظیفه هر انسان از جمله مسلمانان است که به فلسطین و مردم مظلوم فلسطین در جهت تحقق اهدافشان کمک کنند.

ولایتی، رژیم صهیونیستی را مهمترین مشکل خاورمیانه دانست و تاکید کرد که ایران به دلیل موضعش در مورد مردم فسلطین، از جبهه مقاومت نیز حمایت می کند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نگاهی به روندهای انجام شده در گذشته نیز نشان می دهد که قطعنامه های سازمان ملل و مذاکرات صلح فلسطین تاکنون به نتیجه نرسیده و این امر نشان دهنده ضرورت ادامه مبارزه با رژیم صهیونیستی است.

ولایتی با اشاره به توطئه ها و طراحی های دشمنان برای جهان اسلام، گفت: دشمنان با طراحی و تدارک نقشه های تفرقه افکنانه و تجزیه طلبانه و به راه انداختن جنگی نیابتی در تلاش برای تضعیف کشورهای اسلامی به منظور حمایت از رژیم صهیونیستی هستند و باید با هوشیاری در برابر این توطئه ها مقاومت و ایستادگی کرد.

وی افزود: اسلام واقعی با خشونت و جریانات افراطی و تکفیری و اینگونه جنایت هایی که علیه ملت مظلوم منطقه روا داشته می شود، مخالف است و باید آموزه های اصیل اسلام و چهره رحمانی و نورانی آن تبیین و معرفی شود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تصریح کرد: مشکلات و معضلات امروز منطقه و جهان اسلام ضرورت حفظ هویت اسلامی و وحدت امت اسلام و تاکید بر اشتراکات فراوان موجود را یادآوری می کند که باید مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل همچنین به سیاست های جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: ایران بدون توجه به برخی تفاوت دیدگاه ها و صرفا برای حفظ هویت و وحدت امت اسلامی و انسجام و یکپارچگی در منطقه و جهان اسلام تلاش می کند و این مهم را ضرورت انکارناپذیر امروز جهان اسلام و منطقه می داند.

وی در پاسخ به سئوال یکی از شرکت کنندگان در این نشست که بیش از یکساعت به طول انجامید، تصریح کرد: ایران با یکجانبه گرایی و همچنین اتخاذ سیاست های دوگانه مخالف است و در برابر استفاده از زور، خشونت و اقدامات نظامی و کودتا برای تغییر دولت های قانونی منطقه ایستادگی می کند .

وی در ادامه حمایت آشکار از دولت ترکیه پس از وقوع کودتای اخیر در این کشور و محکوم کردن هر نوع تلاش برای انجام کودتا را نیز از مواضع آشکار ایران در قبال مسائل ترکیه عنوان کرد و آن را همسو با اصول سیاست خارجی ایران دانست.

ولایتی افزود: ایران صادقانه و به خواست دولت های قانونی کشورهایی همچون سوریه و عراق نیز در برابر نقشه های تجزیه طلبانه از آنان حمایت کرده و این اقدام را در جهت حفظ یکپارچگی و انسجام امت اسلامی ضروری می داند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد شیعه و برادران اهل سنت نیز گفت: امت اسلامی دارای یک کتاب، یک قبله، یک پیامبر و اشتراکات فراوان دیگری است که باید فارغ از برخی تفاوت دیدگاه ها با حفظ وحدت در جهت تقویت کشورهای اسلامی برنامه ریزی و اقدام شود .

وی با بیان اینکه در سایر مذاهب این اشتراک هایی که بین مسلمانان است، وجود ندارد، گفت: کسانی که تفاوت های بین شیعه و برادران اهل سنت را تشویق می کنند، دشمنان اسلام هستند، زیرا، دشمنان اسلام از تفاوت ها بین مسلمانان بهره مند می شوند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال دیگری تصریح کرد: تبیین ریشه ها و تفکرات انحرافی جریانات افراطی و تکفیری و معرفی ارزش های دقیق و ارزشمند اسلامی برای مقابله با آنان بسیار مهم است و اندیشمندان جهان اسلام باید در این زمینه گام های جدی بردارند.

وی تاکید کرد: نقشه های شوم دشمنان در واقع تلاش برای ایجاد درگیری میان مسلمانان با یکدیگر و تضعیف کشورهای اسلامی است و جمهوری اسلامی ایران خواهان همکاری با کشورهای اسلامی و وحدت امت اسلام برای از بین بردن این توطئه ها در منطقه است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در ادامه با اشاره به برخی حمایت ها از تروریسم، تصریح کرد: از نظر فرهنگی، برخی مردم ساده و عادی تحت تاثیر برخی گروه های تروریستی قرار می گیرند که به وعده بهشت به مردم می دهند.

وی این قبیل رفتارها را آموزش شیطانی و جوهره اصلی افراط گری دانست و تصریح کرد که برای مقابله با این قبیل رفتارها، نیازمند کار فرهنگی هستیم که نتایج آن ممکن است پس از چند دهه پدیدار شود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با همسر شهید عباسعلی بیات

روایت ترور خبرنگار جمهوری اسلامی به دست منافقین

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوسیزدهم)

اهتمام شهید اقرع به بر‍‍‍‍‍پایی نماز جماعت

پرونده دادستان انقلاب (2) به همراه تصاویر

نبرد تمام عیار دادستان با منافقین

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

«تروریسم داخلی» و انحراف رسانه‌ای در آمریکا

شهید استان مازندران

شهید دانش خجیر انگاس

پرونده دادستان انقلاب (1) به همراه تصاویر

جبهه‌بندی‌ با «نفاق» از درون زندان

شهید استان خراسان رضوی

شهید علی‌اکبر نوعی قالیباف

جدیدترین مطالب

پرونده دادستان انقلاب (3)؛ گفت‌وگوی تفصیلی با سیداسدالله جولایی

شهید لاجوردی با منافقین زندانی مانند فرزندانش رفتار می‌کرد

دکتر سبحان طیبی، بنیاد هابیلیان

توطئۀ تروریسم و جامعۀ آسیب‌پذیر جهانی

گفت‌وگوی بنیاد هابیلیان با پسر شهید برات اسماعیلی

سی‌وپنج سال به قاب عکسی نگاه می‌کنم که می‌گویند پدرم است

کف زدن‌های منافقین برای اظهارات ضدایرانی صهیونیست‌ها در کنفرانس مونیخ

هدف منافقین از این چاپلوسی‌ها و سالوس‌بازی‌ها چیست؟

خاطرات شهدای ترور (قسمت صدوپانزدهم)

روایت مادر شهید قربانیان از ترور فرزندش به دست منافقین

شهید استان مازندران

سردار شهید حسین اصفهانی

پرونده دادستان انقلاب (2) به همراه تصاویر

نبرد تمام عیار دادستان با منافقین

دکتر حامد رحیم‌پور، بنیاد هابیلیان

«تروریسم داخلی» و انحراف رسانه‌ای در آمریکا

مطالب پربازدید بخش خبر

جزئیات جدید از عملیات سپاه ضد تروریستهای داعش در غرب کشور

16 تروریست داعشی درغرب کشور دستگیر شدند؛ سه پاسدار به‌شهادت رسیدند

حضور بنیاد هابیلیان در راهپیمایی باشکوه 22بهمن

برگزاری نمایشگاه‌های هابیلیان به مناسبت یوم‌الله 22 بهمن

در محل کمیسیون تلفیق مجلس شورای اسلامی برگزار شد

دیدار دبیرکل بنیاد هابیلیان با هیئت پارلمانی اتحادیه اروپا

امکان‌سنجی حضور داعش در افغانستان و اقدامات ایران برای مقابله با آن

داعش به همسایه شرقی ایران کوچ داده می‌شود؟

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنجشنبه جمعه
10
تاریخ : 1358/11/10
12
تاریخ : 1358/11/12
13
تاریخ : 1358/11/13
27
تاریخ : 1358/11/27
30

روزشمار وقایع تروریستی کشور

اینفوگرافی وقایع تروریستی کشور

دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان