اسلام با خشونت و افراط‌گرایی مخالف است

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در جمع دیپلمات های مقیم کوالالامپور، روسای مراکز پژوهشگاهی و محققان و سیاستمداران مالزی با تشریح اصول سیاست خارجی ایران، بر لزوم اتحاد مسلمانان برای مقابله با تروریسم و افراط گرایی تاکید کرد.

به گزارش پایگاه خبری‌تحلیلی هابیلیان (خانواده شهدای ترور کشور) و به نقل از ایرنا، علی اکبر ولایتی رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در این نشست که در انستیتوی مطالعات استراتژیک و بین المللی مالزی برگزار شد و مرضیه افخم سفیر کشورمان نیز در آن حضور داشت، اتحاد بین امت اسلامی، روابط برادرانه و دوستانه با کشورهای اسلامی، مبارزه علیه استعمار و قدرت های استعماری، کمک به مردم و مبارزان آزادیخواه و به ویژه مردم مظلوم فلسطین، حفاظت از مرزهای ایران، عدم مداخله در امور داخلی سایر کشورها، مخالفت با تغییر دولت ها با استفاده از زور و کودتا، مخالفت با هر نوع دخالت قدرت های خارجی به منظور سرنگونی یک دولت و مخالفت با افراط گرایی و تروریسم را از اصلی ترین اصول سیاست خارجی ایران دانست.

وی در مورد حمایت از آزادیخواهان جهان، گفت که پس از انقلاب اسلامی، ایران همواره سعی در کمک به برادران خود در فلسطین داشته و معتقدیم این امر وظیفه هر انسان از جمله مسلمانان است که به فلسطین و مردم مظلوم فلسطین در جهت تحقق اهدافشان کمک کنند.

ولایتی، رژیم صهیونیستی را مهمترین مشکل خاورمیانه دانست و تاکید کرد که ایران به دلیل موضعش در مورد مردم فسلطین، از جبهه مقاومت نیز حمایت می کند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: نگاهی به روندهای انجام شده در گذشته نیز نشان می دهد که قطعنامه های سازمان ملل و مذاکرات صلح فلسطین تاکنون به نتیجه نرسیده و این امر نشان دهنده ضرورت ادامه مبارزه با رژیم صهیونیستی است.

ولایتی با اشاره به توطئه ها و طراحی های دشمنان برای جهان اسلام، گفت: دشمنان با طراحی و تدارک نقشه های تفرقه افکنانه و تجزیه طلبانه و به راه انداختن جنگی نیابتی در تلاش برای تضعیف کشورهای اسلامی به منظور حمایت از رژیم صهیونیستی هستند و باید با هوشیاری در برابر این توطئه ها مقاومت و ایستادگی کرد.

وی افزود: اسلام واقعی با خشونت و جریانات افراطی و تکفیری و اینگونه جنایت هایی که علیه ملت مظلوم منطقه روا داشته می شود، مخالف است و باید آموزه های اصیل اسلام و چهره رحمانی و نورانی آن تبیین و معرفی شود.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک تصریح کرد: مشکلات و معضلات امروز منطقه و جهان اسلام ضرورت حفظ هویت اسلامی و وحدت امت اسلام و تاکید بر اشتراکات فراوان موجود را یادآوری می کند که باید مورد توجه و اهتمام جدی قرار گیرد.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل همچنین به سیاست های جمهوری اسلامی ایران اشاره کرد و گفت: ایران بدون توجه به برخی تفاوت دیدگاه ها و صرفا برای حفظ هویت و وحدت امت اسلامی و انسجام و یکپارچگی در منطقه و جهان اسلام تلاش می کند و این مهم را ضرورت انکارناپذیر امروز جهان اسلام و منطقه می داند.

وی در پاسخ به سئوال یکی از شرکت کنندگان در این نشست که بیش از یکساعت به طول انجامید، تصریح کرد: ایران با یکجانبه گرایی و همچنین اتخاذ سیاست های دوگانه مخالف است و در برابر استفاده از زور، خشونت و اقدامات نظامی و کودتا برای تغییر دولت های قانونی منطقه ایستادگی می کند .

وی در ادامه حمایت آشکار از دولت ترکیه پس از وقوع کودتای اخیر در این کشور و محکوم کردن هر نوع تلاش برای انجام کودتا را نیز از مواضع آشکار ایران در قبال مسائل ترکیه عنوان کرد و آن را همسو با اصول سیاست خارجی ایران دانست.

ولایتی افزود: ایران صادقانه و به خواست دولت های قانونی کشورهایی همچون سوریه و عراق نیز در برابر نقشه های تجزیه طلبانه از آنان حمایت کرده و این اقدام را در جهت حفظ یکپارچگی و انسجام امت اسلامی ضروری می داند.

وی در پاسخ به سوالی در مورد شیعه و برادران اهل سنت نیز گفت: امت اسلامی دارای یک کتاب، یک قبله، یک پیامبر و اشتراکات فراوان دیگری است که باید فارغ از برخی تفاوت دیدگاه ها با حفظ وحدت در جهت تقویت کشورهای اسلامی برنامه ریزی و اقدام شود .

وی با بیان اینکه در سایر مذاهب این اشتراک هایی که بین مسلمانان است، وجود ندارد، گفت: کسانی که تفاوت های بین شیعه و برادران اهل سنت را تشویق می کنند، دشمنان اسلام هستند، زیرا، دشمنان اسلام از تفاوت ها بین مسلمانان بهره مند می شوند.

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام در پاسخ به سوال دیگری تصریح کرد: تبیین ریشه ها و تفکرات انحرافی جریانات افراطی و تکفیری و معرفی ارزش های دقیق و ارزشمند اسلامی برای مقابله با آنان بسیار مهم است و اندیشمندان جهان اسلام باید در این زمینه گام های جدی بردارند.

وی تاکید کرد: نقشه های شوم دشمنان در واقع تلاش برای ایجاد درگیری میان مسلمانان با یکدیگر و تضعیف کشورهای اسلامی است و جمهوری اسلامی ایران خواهان همکاری با کشورهای اسلامی و وحدت امت اسلام برای از بین بردن این توطئه ها در منطقه است.

مشاور مقام معظم رهبری در امور بین الملل در ادامه با اشاره به برخی حمایت ها از تروریسم، تصریح کرد: از نظر فرهنگی، برخی مردم ساده و عادی تحت تاثیر برخی گروه های تروریستی قرار می گیرند که به وعده بهشت به مردم می دهند.

وی این قبیل رفتارها را آموزش شیطانی و جوهره اصلی افراط گری دانست و تصریح کرد که برای مقابله با این قبیل رفتارها، نیازمند کار فرهنگی هستیم که نتایج آن ممکن است پس از چند دهه پدیدار شود.


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

بازنشر به مناسبت سالروز شهادت سومین شهید محراب

اسناد عملیات انتحاری منافقین برای ترور شهید دستغیب

روایتی جامع از گروهک تروریستی منافقین

پخش مستند «به‌نام خلق» از شنبه

گاف بزرگ منافقین در مستند جدید

آخرین وضعیت منافقین در آلبانی

به همت بنیاد هابیلیان و با همکاری سازمان بسیج حقوقدانان خراسان رضوی

گزارش کامل نشست «بررسی ابعاد حقوقی مفهوم تروریسم»

به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله دستغیب

روایت زندگی شهید دستغیب از زبان دخترش

هفته‌نامه آمریکایی نیشن بررسی کرد:

نقش جدید منافقین در سیاست ضدایرانی ترامپ

جدیدترین مطالب

به مناسبت سالروز شهادت آیت‌الله مفتح

شهید مفتح جزو پیشگامان مبارزه با استکبار بود

مهدی عسکری فرسنگی، بنیاد هابیلیان

مرام بیگاری در گروهک منافقین

نماینده مردم میرجاوه در مجلس

پنج مرزبان ربوده شده در سلامت کامل هستند

دکتر رضا اختیاری‌امیری، بنیاد هابیلیان

تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی اسرائیل در سوریه

شهید استان خراسان رضوی

شهید محمد حكم‌آبادی

گاف بزرگ منافقین در مستند جدید

آخرین وضعیت منافقین در آلبانی

گفت‌وگو با مادر شهید محمدحسین حدادیان

پیکر پسرم را در خیابان پاسداران چاک چاک کردند

دکتر مصطفی انتظاری هروی، بنیاد هابیلیان

بن سلمان، خطرناک‌ترین تروریست جهان

مطالب پربازدید بخش خبر

هابیلیان به بهانه عملیات تروریستی چابهار منتشر می‌کند

با گروهک تروریستی «انصارالفرقان» بیشتر آشنا شوید

معاون سیاسی امنیتی استاندار سیستان و بلوچستان اعلام کرد

اسامی شهدای حادثه تروریستی چابهار

روایتی جامع از گروهک تروریستی منافقین

پخش مستند «به‌نام خلق» از شنبه

تقویم وقایع تروریستی ایران

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
1
تاریخ : 1359/09/01
26
27
28
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان