از منافقین حمایت نمی کنیم!

گریگوری اسمیت فرمانده بخش اطلاع رسانی وارتباطات نیروهای آمریکا در عراق درباره گروهک منافقین مدعی شد که آمریکا به علت تروریست بودن گروهک منافقین از آنها در عراق حمایت نمی کند

دریادار "گریگوری اسمیت" که بارها جمهوری اسلامی ایران را به انجام فعالیتهای منفی در عراق بدون هرگونه مدرکی متهم کرده است در گفتگو با مهر در پاسخ به این سئوال مبنی بر علت حمایت نیروهای آمریکایی از گروهک منافقین با وجود قرار گرفتن این گروهک در لیست گروههای تروریستی مدعی شد نظامیان آمریکایی از هیچ گروه تروریستی درعراق از جمله مجاهدین خلق حمایت نمی کنند.

اسمیت با اعتراف به اینکه " از نظر دولت آمریکا گروهک مجاهدین خلق یک گروه تروریستی است" بار دیگر ادعا کرد که ارتش آمریکا از آنها حمایت نمی کند.

اسمیت در ادامه گفتگو با مهر اظهارداشت : اکنون کمیته ای متشکل از نیروهای ائتلاف ودولت عراق وضعیت این افراد را به طور مستمر بررسی می کند.

برخلاف ادعای این مقام نظامی آمریکایی مبنی بر اینکه کشورش از گروهک تروریستی منافقین حمایت نمی کند،"علی الادیب" یکی از نمایندگان پارلمان عراق اخیرا در گفتگو با مهر تصریح کرد : با وجود آنکه نص صریح قانون اساسی عراق فعالیت گروهها و سازمانهای اپوزیسیون کشورهای همسایه را در خاک خود ممنوع کرده است، اما ارتش آمریکا از حضور گروهک تروریستی منافقین درخاک عراق همچنان حمایت می کند.

"جعفرالموسوی" دادستان کل عراق نیز اخیرا در گفتگوی اختصاصی با مهر با تاکید بر اینکه پرونده عناصر گروهک تروریستی منافقین همچنان در دست تحقیق و بررسی است، احتمال امضای توافقنامه همکاری میان تهران و بغداد در زمینه استرداد مجرمان را بعید ندانسته بود.

وی با اشاره به متهم بودن اعضای گروهک تروریستی منافقین به دست داشتن در کشتار عراقیهای بیگناه اعلام کرده بود: اقدامات قضایی برای محاکمه عناصر این گروهک آغاز شده است.

گروهک تروریستی منافقین که دراوایل انقلاب جمهوری اسلامی ایران به کشورمان صدمات زیادی وارد کرد، پادگان اشرف دراستان دیاله در شرق بغداد را به عنوان مقر خود انتخاب کرد و رژیم سابق حزب بعث به سرکردگی صدام دیکتاتور معدوم عراق نیز با این گروهک تروریستی درآغاز جنگ تحمیلی علیه ایران یعنی در اوایل دهه هشتاد همکاری می کرد و آنها را مورد حمایتهای گسترده خود قرار می داد.

دولت منتخب کنونی عراق درتلاش است تا آثار این گروهک تروریستی را از خاک عراق به علت دست داشتن در کشتار مخالفان عراقی و قلع و قمع انقلاب شیعیان در سال 1991 از بین ببرد.

 


  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید

0
نظر شما به دست مدیر خواهد رسید

مطالب پربازدید سایت

شنبه یکشنبه دوشنبه سه شنبه چهارشنبه پنج شنبه جمعه
17
تاریخ : 1359/11/17
24
تاریخ : 1359/11/24
25
تاریخ : 1359/11/25
29
30
دانلود فیلم های تروریستی ایران و جهان